Víte, co je to blog? Že se tak hloupě ptám, určitě víte. Kdybych se ale zeptala před nějakými pěti, šesti lety, kdoví…

Kromě mnoha jiných, ještě před nedlouhou dobou těžko představitelných vymožeností, internet poskytuje skoro neomezené příležitosti všem, kdo cítí potřebu veřejně prezentovat svoje názory a duševní pochody, podělit se o každodenní zážitky a případně i vystavit fotografie tyto zážitky ilustrující.

Deníčky-blogíčky jsou různé, od toho nejhoršího grafomanského balastu až po skutečné skvosty, nabízející kvalitní zasvěcené komentáře a vtipné postřehy ze všech oblastí kulturního, politického i společenského života. Některé nepřežijí prvních pár týdnů pubertálního sebestředného blábolení, jiné jejich autor udržuje při životě celé roky, pravidelně je obměňuje a doplňuje, případně postupně přechází i k částečné profesionalizaci.

 

Co kdybychom si dnes na Ženě-in také zahrály na psaní blogu? Napište mi (a ostatním čtenářkám) prostě o tom, co jste dělala a jak jste se měla o víkendu. Vůbec nevadí, že to třeba nebylo nic mimořádného, dramatického ani třeskutě vtipného. Už mockrát se ukázalo, že dokážete zajímavě pojednat kdejakou – s odpuštěním – blbinu… Popište prostě svůj den. Kde jste byla, co jste dělala, jak jste se u toho cítila a na co myslela. Kdo vám udělal radost a kdo se naopak pokusil vám ten den zkazit. Jaká byla voda? Zlobily děti hodně? Pokud jste byla v kině – na čem a jak se vám to líbilo? A který televizní pořad vás zaujal? Co jste vařila k obědu a jak to dopadlo?

 

Myslím, že to bude docela zajímavý experiment. No, a kdyby se vám přece jen nechtělo svoje soukromí na Ženě-in vystavit (i když tu nic jiného neděláme už roky :-)), klidně si nějaký ten alternativní den vymyslete. Schválně, jestli to poznáme. :-)))
Samozřejmě uvítáme i fotky. A pokud máte tipy na nějaké zajímavé blogy, které čtete pravidelně, podělte se s námi o odkaz!

 

Co jste o víkendu dělala, viděla a zažila?

Píšete si deník, nebo vytváříte blog?

Čtete pravidelně blog někoho jiného?

Nebo vám taková forma sebeprezentace připadá poněkud úchylná?

Je někdo, jehož internetový deník byste chtěla číst pravidelně?

Na redakce@zena-in.cz nám napište o tom, jaká byla vaše sobota a neděle a pošlete fotky. Na jednu z vás čeká dárek.
Reklama