Naše další čtenářka se svěřila, že jejím nejzásadnějším idolem byl zpěvák Jiří Korn. A když se jí jednoho dne podařilo získat jeho autogram, byla v sedmém nebi:)

Milá Knihovno, herce a zpěváka Jiřího Korna jsem jako malá také milovala, hlavně v poháce Honza málem králem z roku 1977.


 

Pro celou dobu docházky na základní školu byl mým idolem Jirka Korn. Obdivovala jsem jeho pohybový talent, step, jódlování, kostýmy a že v době šedé totality vždy přišel s něčím nový, co mělo šmrnc. Akorát mi na něm vadilo, že jeho kvality pěvecké už nejsou takové a někdy že až mečí, taky jeho vlasy nebyly dobré. Ale nikdo není dokonalý. Na skříní mi visel jeho plakát, měla jsem jeho všechny gramofonové desky a když vystupoval v televizi, muselo být v obýváku naprosté ticho.

Moje maminka pracovala tenkrát v televizi v hudebním oddělení, kde se připravovaly, natáčely hudební pořady pro televizi. Jednoho dne přišla z práce a řekla mi, že mě vezme do studia na Kavčí hory, kde se budou natáčet písničky s Jiřím Kornem, Helenou Vondráčkovou, Yvetou Simonou a Milanem Chladilem pro jeden televizní hudební pořad. Já byla šťastná a nemohla jsem se dočkat až nastane ten den. A nastal. Svého idola už jsem spatřila před studiem, jak si dává kávu a džus. Pak jsem stála s maminkou po straně ve studiu a pokukovala, jak se točí. Přinesla jsem si s sebou LP Jiřího Korna k podpisu. O přestávce jsem se odvážila a šla jsem za panem Kornem  a poprosila o podpis. Kouknul na lesklý obal desky a pronesl: „V šatně mám lihovku z Německa, která se z obalu nesmaže, tak běžíme pro ni“ a mrknul na mě. Vzal mě za ruku a běželi jsme spolu po dlouhé chodbě Kavčích hor až k němu do šatny.

Tam mi napsal krásné věnování na desku. S bušícím srdce a celá rozteklá jsem se vrátila zpět za maminkou. Celá šťastná s hřejivým pocitem jsem se vrátila domů a večer v posteli jsem hladila plakát, který visel vedle mě na skříni. Žila jsem z toho ještě hodně dlouho. Dalších idolů a oblíbenců přibylo od té doby mnoho. Zaplať PánBůh!

Přeji všem krásné dny s vašimi idoly!

Knihovna

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Vaše idoly na zdi

  • Kdo vám visel na zdi?
  • Jaké plakáty visely na zdi vašich pokojů?
  • Proč jste vaše idoly zbožňovali?
  • Nebo jste nikoho neobdivovali?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá tuto skvělou kosmetiku: make-up Maybelline, nový krémový deodorant Garnier a třpytivé stíny pro královnu noci ze Sephory. :)

kosm¨

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, předmět e-mailu IDOLY. Předem děkuji!

Reklama