Pokud bydlíte na vesnici, asi to znáte: všechno je daleko a bez auta se skoro nedá obejít. Já jsem si třeba jednu dobu připadala jako taxikářka, i když jsme byli v rodině oba řidiči. A co teprve když řídí jen jeden z partnerů...

Dnes už je běžné, že v rodinách řídí nejen muži, ale většinou i ženy. Mně to připadá praktické, nechtěla bych neustále říkat chlapovi, aby mě nebo děti odvezl na nákup, k doktorce nebo na úřady. Když řídí oba partneři, jsou na sobě nezávislí a mohou se kamkoliv přesunout sami.

Přečtěte si také:

Ne všude to ale chodí takhle. Znám jednu rodinu, kde má řidičák pouze Jarka, její manžel Pavel si ho nikdy neudělal. Teď toho sice občas lituje, ale většinou říká, že mu to nevadí, už je moc starý na to, aby se něco učil, a navíc by to prý stálo moc peněz, které radši utratí jinak.

řidič

„To je jasné, že mu to takhle vyhovuje, když ho všude vozím já, je pěkně pohodlný. A zneužívá toho,“ říká jeho žena. „Dělám mu taxikářku i plánovačku zároveň, protože já vždycky honím jeho, aby už šel, jinak bychom všude přijeli pozdě. On si jenom sedne do auta, nechá se odvézt, něco si vyřídí a zase se nechá přivézt domů...

Asi ho přihlásím do autoškoly

Už mě to vážně nebaví, je toho docela dost. A navíc se musím pořád přizpůsobovat tomu, jak Pavel potřebuje. A aby toho nebylo málo, často někam vozím i jeho matku, která má spoustu doktorů a nákupů, hlavně když jsou v supermarketech nějaké akce. Kdyby měl řidičák Pavel, vykašlala bych se na to a nechala to na něm, ať si mámu vozí sám. Ale takhle nemůžu, nedá mi to, aby se tchyně někam trmácela autobusem nebo vlakem.

Mockrát jsem Pavla přemlouvala, aby si řidičák udělal. Rozhodně není starý, je mu teprve padesát, určitě by ty zkoušky zvládl, a peníze na řidičák bychom určitě taky našli, tak špatně na tom nejsme. To je spíš jeho pohodlnost, že nechce, má to takhle jednoduché.

Nechápu, že Pavlovi nevadí, že si nikam nemůže dojet sám, že je v tomhle závislý na manželce. I na služební cesty vždycky musí plánovat, aby jel s nějakým kolegou - řidičem. Jak to vypadá?

No, chlapi jsou různí. A ten můj už mě vážně štve... Asi ho budu muset přihlásit do autoškoly, sám to nikdy neudělá. To je dobrý nápad!“

Další zajímavé články:

Reklama