Jde přesadit typická městská slečna do domku na vesnici? Čtenářka Overlooks tvrdí, že ano. A podpírá toto tvrzení svou vlastní životní zkušeností...

Čtenářka Overlooks stěhování z města na vesnici zvládla v pohodě...


Zkusit se má v životě všechno. Typická městská slečna na podpatcích jsem si neuměla představit život na venkově. Škola kousek od domu. Po škole s holkami na kafe a zmrzlinu. Večer na bazén a nebo bruslení. O víkendu do divadla a do letňáku. Moc mi to takhle vyhovovalo. Ani babičku jsem nikdy na vsi neměla. Obě byly městské a moderní. Práci jsem našla takovou, jaká se mi líbila, všechno mi to vyhovovalo a nehodlala jsem na tom nic měnit. Ale dnes je všechno jinak. A kdo za to může? Přece velká láska. Můj manžel. Kluk z vesnice! Zemědělský inženýr! Asi bude něco na tvrzení, že protiklady se přitahují. Po půlroce známosti jsem věděla, že s ním půjdu kamkoliv. A po první návštěvě u něj doma jsem zjistila, že to nebude zas až taková oběť. Že netahají vodu ze studny, nesvítí loučí a kupku hnoje na dvoře jsem také neviděla. Pěkný, udržovaný dům, zahrada, záhon s kytkami. Akorát čuník v chlívku mi evokoval to klasickou venkovskou atmosféru.

Dopadlo to tak, jak mělo a já myslím, že dobře. Žiju na vesnici. Do města to mám třicet kilometrů. Ale naštěstí můžu pracovat z domova a manžel to nemá do práce daleko. Pro děti je to tady ráj. Prasátko jsem zrušila, takže odpolední nedělní siestu na zahradě nám žádný nepříjemný odér nekazí. Ale začátek byl trošku krušný. Místní se trochu podivovali, proč jdu do malé samoobsluhy nakupovat s kabelkou a nalíčená. Proč po dvoře neběhám v domácím obleku (rozuměj v zástěře), proč už nemáme prase, když je to tak výhodné. Ale to byly jen drobnosti. Se sousedy se přátelíme a klepu na dřevo - jsme tady šťastni.

Overlooks

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 18. ledna 2013: Cesta z města, cesta do města

  • Přestěhovala byste se z vesnice do města, nebo z města do vesnice?
  • Proč ano a proč ne?

Své příspěvky k tomuto tématu formou úvah a zkušeností zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 18.1.2013 do 15.00 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tím i možnost získání pěkného dárku - balíčku ORIFLAME: denní krém ORIFLAME essentials Moisturising, oční gel ORIFLAME essentials, oční krém ORIFLAME eco beauty, který tu mám připravený pro jednu z přispěvatelek.

cenacenacena

Reklama