sed.jpg
Foto: Shutterstock

Vlasta s Milanem jsou přátelé už od dob studia na střední škole. Ona tíhla k umění a taky u něj zůstala, on toužil být návrhářem, ale nakonec se věnuje výuce cizích jazyků. Ona miluje krásné a chytré muže, on také. Dá se říct, že ti dva měli mnoho společných témat a nestála mezi nimi žádná tajemství. „S Milanem to bylo přátelství od prvního setkání. I když nemám ráda stereotypování, bylo mi hned jasné, že je homosexuál a donedávna jsem o této informaci ani na jedinou vteřinu nepochybovala. Navíc se tím rozhodně nikdy netajil. Naopak jsem si dělala legraci, že je tím typem homosexuála, který si dělá čárky, kolika lidem to dnes prozradil,“ říká Vlasta.

Roky plynuly, jejich životy se měnily, ale přátelství zůstávalo pevné. Stejně jako na gymnáziu. „Někdy před půl rokem jsme byli s Mílou v našem oblíbeném karaoke baru a potkali tam Lukáše. Vypadal sympaticky a mě se moc líbil, ale Milan trval na tom, že hraje za opačný tým. Abychom náš spor rozsoudili, pozvali jsme dotyčného k nám ke stolu a ukázalo se, že měl Milan pravdu. Lukáš byl mimořádně zábavný společník se správným černým humorem a velmi rychle jsem si ho oblíbila. O to jsem měla větší radost, když mi Míla za pár týdnů řekl, že spolu chodí,“ popisuje.

První měsíce se Vlasta a Milan tak často nevídali. Nový zamilovaný pár trávil každou chvíli společně v Lukášově bytě a Vlasta pro to měla veškeré pochopení. Navíc měl její kamarád dlouho smůlu v lásce, a tak mu to přála. „Setkání po delší době s Milanem a Lukášem bylo divné. Nevím, jak lépe to popsat. Míla, který byl vždy pyšný na svoji homosexualitu, ze sebe dělal z nepochopitelných důvodů chlapáka a drsňáka. Například prohlásil, že si nikdy nevšiml, jak mám krásná prsa a neustále je komentoval. Nakonec to v lehké opilosti dopadlo tak, že mi na ně sahali oba moji kamarádi. Ovšem tenkrát jsem to stále brala jako legraci, která se stane na večírku a taky tam zůstane. Ale Míla vypadal, jako kdyby mu přeskočilo. Pokaždé, když jsem se s nimi potkala, dorážel na mě tak, jak by to dělal heterosexuál. Sahal mi na zadek při tanci, trousil poznámky a vrcholem všeho bylo, když mě pozval, abych sdílela sexuální radovánky s ním a Lukášem. Rázně jsem odmítla a doufala, že do příště ho takové nápady přejdou,“ shrnuje Vlasta. „On ale přitvrdil. Zcela vážně otevřel debatu o tom, že jsem vlastně ideální kandidátka na to, mít s ním děti, které by moc chtěl. Nebyla jsem bohužel schopná na to v tu chvíli jakkoliv odpovědět, a proto mě ohledně tohoto tématu kontaktoval ještě několikrát.“

Jenže v souvislosti s tím se objevil další problém. Přítel Míly Lukáš, který byl do té doby rovněž Vlastiným kamarádem, začal mladou ženu doslova nenávidět. Psal jí podivné zprávy a odmítal chodit na setkání, kde by měla být i ona. „Trápí mě to, protože Milanově motivaci nerozumím a naopak chápu, že tohle není Lukášovi úplně po chuti. Naposledy, když souhlasil, abychom se viděli všichni, mě Míla rádoby ze srandy přitlačil ke zdi a líbal na krku. Odstrčila jsem ho s tím, že je to fakt nevhodné a že to vadí nejen mně, ale i jeho příteli. Milan jen s úsměvem pokrčil rameny a řekl, že je pak Lukáš vždycky o dost povolnější. Ten večer jsem šla domů opravdu o dost dříve. Najednou mám pocit, že se mi Míla po letech přátelství úplně zprotivil a není mi milé být v jeho přítomnosti. O co mu ale doopravdy jde, to fakt nevím. Přestala jsem se s nimi alespoň prozatím vídat. Třeba si o tom jednou promluvíme,“ uzavírá Vlasta.

Čtěte také: 

Reklama