64afdc6c8ab36obrazek.png
Foto: Shutterstock

Markéta byla vychovávaná v rodině, kde byla nouze o peníze. Nebyla zvyklá na nákupy, drahé kabelky, lepší jídlo ani cestování. Vlastni ani nikdy neletěla a vždy nejradši koukala na filmy, kde jsou lidé na dovolené a užívají si. Doufala, že to jednou také zažije se svojí rodinou a bude šťastná.

Máma mi vždycky tloukla do hlavy, že si musím najít někoho, kdo se o mě postará a kdo je zajištěný. Možná i proto jsem dlouho nikoho neměla, protože jsem se ve společnosti takových lidí necítila a ani neuměla chovat. Narazila jsem ale před rokem na někoho, s kým mi bylo skvěle, kdo nade mnou neohrnoval nos a vypadalo to už od začátku, že mě má rád takovou, jaká jsem. A dokonce to splňovalo i to, co mi radila mamka – aby byl zajištěný,” popisuje Markéta.

„Ze začátku mi to bylo trapné, ale přiznala jsem se, že mým největším snem je jet k moři a vůbec cestovat někam za hranice. Bála jsem se to někomu říct, protože se mi jednou spolužáci vysmáli, že jsem socka a od té doby jsem to nikomu neřekla. Přítel ale zareagoval naprosto skvěle a slíbil mi, že mi přání v létě splní, ať to nechám na něm.”

„Raději jsem neměla žádná očekávání, ale když mi poslal termín dovolené a destinaci, úplně mě pohltil pocit štěstí a hlavně natěšení. Juchů, pojedeme do Egypta, zakřičela jsem, když mi došla zpráva s potvrzením.”

Markéta o dovolené věděla asi dva měsíce dopředu, proto si měla čas načíst něco o destinaci a také sbalit všechny věci. „Přišel den odletu a já jsem se asi čtyři hodiny před odjezdem na letiště dozvěděla něco, co mě zaskočilo. Už když si přítel nebalil věci, mi přišlo, že je něco špatně. Oznámil mi, že na dovolenou odlétám úplně sama a on že tu zůstane kvůli práci. Ale že si přece splním svůj sen.”

„Zalily se mi oči slzami a nevěděla jsem ani, co v tu chvíli cítím. Vděčnost, že si díky němu mohu splnit sen? Naštvání a smutek, že mě pošle samotnou a že tam budu celou dobu jen sama se sebou? Nejsem žádný seznamovací typ, takže mu muselo být jasné, že tam opravdu sama budu.”

I přes nečekané překvapení Markéta na dovolenou odjela, vlastně moc neměla na výběr, protože se cítila zavázaná. „První pohled na moře byl fantastický a konečně jsem si splnila to, po čem jsem tak dlouho toužila. Ale prožila jsem to sama, tak trochu ve smutku. Těšila jsem se na čas strávený s mým přítelem a teď jsem to musela zvládnout sama. Raději jsem ani nevytáhla paty z hotelu, byla jsem jen v areálu. Asi jsem si to užila, ale moje představy byly úplně jiné. Vrátila jsem se po týdnu domů a trochu se musela přetvařovat a říct, že to bylo boží, ale nepřiznala jsem, že jsem to čekala jiné. Snad se jednou dočkám i společné dovolené,” doufá na závěr Markéta.

Zdroj: respondentka Markéta

Čtěte také:

Reklama