Letos jsem se po delší době rozhodla, že jarní detox završím pražským půlmaratonem, který se běží 1. dubna. Je to vždy velká akce a já se těším na atmosféru závodu. Je mi jedno, jaké bude počasí, prostě poběžím své dvě a půl hodinky klidným tempem, protože nejde o rekordy, ale o to si závod užít. Je to pro mě i velký relax, běžím venku, vnímám zimu, ale zahřívá mě pohyb, který vyplavuje adrenalin. Prostě bezva věc pro vyčištění hlavy a protažení těla.

blobid0.png
Foto: Klára Křížová

Od začátku roku trénuji a běhám venku. Je skvělé, že se už natahuje den a kolem šesté večer je ještě světlo. Nemůžu se dočkat jarního posunu času, kdy se den prodlouží ještě déle. Nemám totiž ráda běhání ve tmě. Snažím se tedy běhat odpoledne, většinou běh spojuji s cestou domů z práce. Bydlím kousek za Prahou, takže variabilita možností délky tras je velká. Hlavně můžu běžet po cyklostezkách podél řeky Berounky, což je krásné údolí.  V rámci detoxu se snažím pít jen čistou vodu, žádné ochucené minerálky nebo limonády ( ty stejně piju jen zřídka).

63ff151120b90obrazek.jpgK detoxu patří také střídmý jídelníček a kůra, která propívá střevům – mám oblíbený doplněk stravy Vitestin, který přírodním způsobem harmonizuje střeva. Po šestidenní ranní kúře mám vždy velmi dobrý pocit.

Detox ale dopřávám i vlasům. Dělám si energizující a vyživující masky, které vlasům prospívají. Nyní kdy končí zima, která vlasy vysušuje je potřeba vlasům dodat pořádnou dávku prospěšných látek a oživit je. Hodně nosím čepice, i když běhám a vlasy jsou pak zplihlé a bez života, často také elektrizují a nedrží tvar.

63ff16534a30cobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Musím ještě v rámci mého detoxu zmínit kouření. Je to už rok, co jsem típla poslední cigaretu. Protože jsem nedokázala s kouřením přestat úplně, zkusila jsem přejít na bezdýmné zařízení IQOS, které mi vyhovuje. Užívám si designové novinky z loňského roku IQOS ILUMA, která využívá revoluční technologii indukčního ohřevu tabáku bez nahřívací čepele a nutnosti čištění. Jako sportovkyně oceňuji, že při jeho použití nedochází ke spalování tabáku, zařízení produkuje pouze aerosol, který obsahuje výrazně méně škodlivých látek než cigaretový kouř. I když není bez rizika, protože obsahuje nikotin, který je návykový, je to pro mě lepší alternativa než pokračování v kouření ( i když jsem nekouřila moc).

63ff12a9cba89obrazek.jpg
Foto: Klára Křížová

Změnu cítím i když běhám, dříve mě doprovázel občasný kašel a dnes již jsem úplně v pohodě. Jsem za toto rozhodnutí ráda.

63ff1226338c1obrazek.jpg

Myslím, že jarní detox potřebuje i můj šatník. Chystám se v průběhu března prohlédnou všechno oblečení spolu s botami a připravit se na to, že část vyřadím a pošlu dál potřebným lidem. Takové provětrání šatníku je skvělá věc. Nejen, že se uvolní místo na nové věcičky, ale přijde i radost z jeho provzdušnění. Už teď se v duchu loučím s oblečením, které se mi nebude chtít odstranit, ale jde o to se rozhodnout a jít do toho. Stejně jako s půlmaratonským během.