Každý máme vysněný sexuální objekt bez ohledu na to, zda se nám takový podaří v životě získat. Heleně podklesávají kolena před upocenými nádeníky či krmiči dobytka.

Už se napsalo mnoho studií o vědomé i podvědomé přitažlivosti mezi mužem a ženou. Svaly, vůně, široká ramena, úzké boky, smysl pro humor, sexy mozek... to a mnoho dalších kritérií hraje ve výběru partnera roli. Helena je však něco extra. Přitahují ji typy, které rozhodně nejdou nijak zvlášť na dračku.

Protiklady se přitahují

traktHelena učí na vysoké škole němčinu. Titul má před jménem i za jménem, a tak by se očekávalo, že i její partner bude podobného ražení. Vždyť psychologové sami mluví o tom, že bychom si měly najít společensky i sociálně blízkého muže, aby v budoucnu nedocházelo ke konfliktům pramenícím z nerovnosti, a tudíž  k nepochopení toho druhého.

Helenin první manžel byl spolužák z vysoké. Žili spolu pět let, ale vůbec to neklapalo. Už během manželství si Helena našla Standu. Strašně se zamilovala a nebylo síly, která by ji zadržela. Ani Standa nebyl volný, dokonce měl devítiletého syna. Standa byl traktorista z vesnice, kam Helena s mužem jezdili na chalupu ke známým.

Horká zpocená náruč

Když Helena doma ohlásila rozvod, hlavní odpůrce nebyl její muž, ale její matka. Vše se vyostřilo v momentě, kdy Helena prozradila důvod ukončení svazku, a tím byl traktorista Standa. Jak je možné, aby tak vzdělaná vysokoškolačka zahořela pro pouhého traktoristu? Helena však měla jasno. Jejím sexuálním symbolem je zemitý nádeník vonící potem, česnekem a pivem. A opravdovou euforii zažívala, když se její Standa po práci zapomněl vysprchovat. Na takového borce pobledlý intelektuál sedící v knihách rozhodně neměl. Helenino manželství bylo naštěstí bezdětné, takže rozvod proběhl rychlostí blesku. U Standy to bylo horší, k cíli se dopracoval ve stejné době, kdy Helena otěhotněla.

Matka rozvracečka

Byla by šťastná, nebýt její matky. Ta se s takovou „životní prohrou“ své dcery nikdy nesmířila a na nového zetě skoro nepromluvila. To, co si o jeho kvalitách, respektive nekvalitách Helena musela vyslechnout, by vydalo na popis všech masových vrahů, co jich na světě je. Do ohně olej přilíval i fakt, že Standa vydělával velice málo a po odečtení alimentů bylo nemyslitelné, že by dokázal nové rodině zabezpečit současný standard.

Výkupné za rozvod

Toho se chytila matka. Po restitucích totiž získala značné nemovité jmění, které jí měsíčně přinášelo sumičku několika poslaneckých platů. A její dcera bude na mateřské a bez koruny... „Když se s tím neschopným imbecilem rozvedeš, ihned ti přepíšu milion na účet,“ začala kout železo. To nezabralo, protože Helena si se Standou opravdu skvěle rozuměla a milovala ho až za hrob.  A tak, když po porodu Martínka zůstala doma, raději třeli bídu.

Hloupý otec, hloupé děti

Standa sekl s traktorem, odstěhoval se za Helenou do Prahy a našel si místo závozníka. Plat deset tisíc hrubého.  Po dvou letech Helena otěhotněla podruhé. Tragédie, nebo štěstí? Narodila se Anička a už v porodnici se Helena dozvěděla, že trpí lehkou mozkovou dysfunkcí. Asi se nebude moc dobře učit, bude pomalejší, ale žádná tragédie. To byl pro Heleninu matku poslední hřebíček. Bude mít hloupou vnučku po tátovi. Co by ale kdo mohl čekat za geny, když má Anička takového otce? A snažila se zvyšováním výkupného za rozvod k němu Helenu přimět. Dodnes se jí to nepodařilo.

Helena Standu miluje už přes deset let. Už dávno ustáli mateřskou v bídě, dnes Helena pracuje jako učitelka na gymnáziu. A na svém Standovi nejvíc miluje, když přijde celý upocený z šichty domů a hned mezi dveřmi ji pomiluje. Někdy také zaběhnou do sklepa mezi brambory a pavučiny. Tady to totiž Helenu vzrušuje ze všeho nejvíc.

A jaký je váš vysněný ideál? A potkala jste někdy takového? Já za sebe můžu říci, že ne. Musela bych si ho namíchat aspoň ze tří jiných exemplářů.

Reklama