První příspěvek na dnešní téma Idoly na zdi nám poslala Glady. Její obdiv prý stále patří Ivanu Hlinkovi a Waldemaru Matuškovi. Ani jeden bohužel už není mezi námi, přesto má každý z nich v jejím srdci své místo a moc ráda na ně vzpomíná.

Milá Glady, děkujeme za váš příspěvek. I mě smrt hokejové legendy a populárního zpěváka v minulosti rozesmutnila. To je hold život, proto si ho užívejme každý den plnými doušky :) Hezký den!


V dětství a v pubertě jsem měla jako snad každý hodně idolů. Počínaje princeznami, indiánskými náčelníky přes zpěváky a hudební skupiny. Žádný plakát mi však v pokojíčku nevisel, ne že bych jej tam neměla ráda, ale zákaz je zákaz.

Jediné dva idoly mi ovšem zůstaly až do dospělosti. A to hokejista a později trenér Ivan Hlinka a zpěvák Waldemar Matuška. Tyto dva jsem skutečně obdivovala a milovala až do jejich smrti a vlastně je obdivuju dodnes.

Když Ivan Hlinka hrával za národní mužstvo, seděla jsem před obrazovkou jako přikovaná. Bohužel můj o čtyři roky starší bratr fandil jiným hráčům. Co já schytala u zápasů pohlavků, když jsem fandila Ivanovi, to se ani nedá spočítat. Ale já na Ivana nezanevřela a fandila jsem mu dál.....dodnes vidím ty transparenty fanoušků na stadionu , kteří mu fandili stejně jako já. Např...“RYCHLÝ JAKO SIMCA JE DNES IVAN HLINKA „ a podobně. Můj obdiv k Ivanu Hlinkovi přetrvával i když s aktivním hokejem skončil a později se stal trenérem národního mužstva. Myslím, že další takový trenér se ještě nenarodil. Dovedl svůj tým dokonale stmelit a vyhecovat k výborným výkonům , měl k hráčům kamarádský přístup a přesto ho všichni respektovali a měl u nich velkou autoritu. Jeho nečekaná tragická smrt mně velmi zasáhla. Hokej na mezinárodní úrovni sleduji pořád a není zápasu abych si na Ivana Hlinku nevzpomněla.

Další můj velký idol byl a je Waldemar Matuška. Mám snad všechny jeho nahrávky a pochopitelně si je dodnes pouštím. Takový hlas jako měl Walda se prostě už nenajde. Sametový a při tom silný. A jeho charismatický zjev jeho hlas ještě umocňoval. Když emigroval do Ameriky a zakázali jej v médiích byla jsem z toho hodně smutná. Hodně mně zasáhla i jeho smrt.

Takže, když to shrnu, oblíbených zpěváků a herců mám hodně. Ale skutečné idoly jsem měla a mám jenom dva : Ivana Hlinku a Waldemara Matušku.

Glady

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Vaše idoly na zdi

  • Kdo vám visel na zdi?
  • Jaké plakáty visely na zdi vašich pokojů?
  • Proč jste vaše idoly zbožňovali?
  • Nebo jste nikoho neobdivovali?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá tuto skvělou kosmetiku: make-up Maybelline, nový krémový deodorant Garnier a třpytivé stíny pro královnu noci ze Sephory. :)

kosm¨

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, předmět e-mailu IDOLY. Předem děkuji!

Reklama