Víte, kdo napsal hit Jsme svoji nebo Kristýnka? Ano, je to zpěvák Peter Nagy! A toho zbožňovala jedna naše čtenářka, která si prý vůbec potrpěla na slovenské kapely. A jestli je jeho fanynkou pořád, se dozvíte v následujícím příspěvku.

Milá Lissey, děkujeme za příspěvek! Souhlasíme, Peter Nagy už není, co býval :) Krásný den!


 

Já jsem byla „typický produkt“ své doby. Husákovo dítě… Sledovala jsem hitparádu Triangl, kterou uváděl Miro Žbirka. A tam jsem ho prvně uviděla!! Peter Nagy! Odjakživa jsem si na Slováky potrpěla. Tatínek je z Východního Slovenska a já tam trávila celé prázdniny. Moc se mi líbily všechny ty slovenské kapely.. Elán, Team, Lojzo, Modus, a hlavně Indigo a jejich zpěvák Peter Nagy. Určitě si taky vzpomínáte. Kudrnaté delší vlasy, kytara, báječné texty, kterým tenkrát i v Čechách všichni rozuměli.

Bylo mi 15 let, bydlela jsem na intru a každá z nás měla nějakého toho krasavce na zdi, ale jak jsem vybalila Petera, několik jich zběhlo a začaly se shánět po nějakých obrázcích, kde byl slovenský umělec. Vycházel časopis Melodie, občas něco v Mladém světě, ale nejlepší byl plakát z koncertu. Měla jsem dva a schraňovala je jak oko v hlavě.

Už tehdy na střední škole jsem se seznámila se svým manželem a ten trpělivě snášel mou posedlost. K narozeninám mi sháněl elpíčka a poslouchal mě, jak pořád kolem dokola krákorám „Jsme svoji“ a pak ten dojemný kousek o Kristýnce, čo sa zrútila zo skál…

Pak už jako vdaná jsem několikrát byla na koncertě. Prima akce, posloucháš, podupáváš si, všechno ok. Ale Stejně jako já, i můj idol trošku vypelichal a ty nové písně mě taky už tak neberou za srdce. Možná bych ty plakáty ještě někde našla, ale ty doby kdy nám bylo sladkých sedmnáct a sháněly se po „bravíčku“, ty jsou prostě pryč.

Lissey

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Vaše idoly na zdi

  • Kdo vám visel na zdi?
  • Jaké plakáty visely na zdi vašich pokojů?
  • Proč jste vaše idoly zbožňovali?
  • Nebo jste nikoho neobdivovali?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá tuto skvělou kosmetiku: make-up Maybelline, nový krémový deodorant Garnier a třpytivé stíny pro královnu noci ze Sephory. :)

kosm¨

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, předmět e-mailu IDOLY. Předem děkuji!

Reklama