Milá redakce,

dnešní téma mi káplo do noty. Knihy miluju a neumím si představit, že by nebyly.
Nejenže s nimi pracuji, ale čtu je i ve volném čase. Půjčuji si je na všech pobočkách naší knihovny a kolegyně knihovnice si ťukají na čelo, podle nich si nosím práci domů. :-) Vzhledem k tomu, že klesá počet vypůjčených knih, jsem asi jedna z mála, kdo je knihám věrný.
Sama pracuji na dětském oddělení a můžu potvrdit, že děti čtou málo, spíš je zajímá internet. Denně máme obsazené všechny počítače a ještě se o ně dětičky perou :-).

Tímto internet vůbec nezatracuji, protože kdyby nebyl, nemohla bych vám napsat a nepotkala bych spoustu výborných kamarádek, se kterými jsem se seznámila právě přes internet. I pro naše čtenáře a návštěvníky je internet důležitý, najdou zde spoustu zajímavých informací a důležitých věcí.

Poctivou papírovou knihu však nikdy nenahradí. Mám ráda, když se ve volném čase můžu uvelebit do křesla, popíjet horký čaj a číst knihu. Obracet stránky, čichat k ní a vracet se k oblíbeným pasážím.
Mám spoustu oblíbených knih, favoritem je už léta kniha Lea Rostena: Pan Kaplan má třídu stále rád.
Tak knihám zdar!
bookcase


Je to tak, jak píšete - internet lidi neodcizuje, ale sbližuje. Jen si tak někdy s mými internetovými přáteli říkáme, jaká by to byla rána, kdyby nám tu naši síť vypnuli... kdyby třeba přestala fungovat elektřina jako v Neffově Tmě. Internet je úžasný svět, ale strašně zranitelný.

Když jste „od fochu", můžu se vás na něco zeptat? Jak je to podle vás s tvrzením, že Rowlingová naučila děti číst"? Jaký je podíl módních fantasy cyklů a ostatní literatury? A co čtou děti nejvíc?

Reklama