Před rokem se Kateřina rozhodla ukončit vztah, který nebyl ani trochu zdravý. Její, dnes už bývalý, partner na ni sice nevztáhl nikdy ruku, psychického teroru si ale zažila dost. Neustálé zesměšňování střídaly návaly žárlivosti z jeho strany a Kateřina se tak bála být sama sebou.

648b18babf4dbobrazek.png
Foto: Shutterstock

Že náš vztah Robert činí toxickým jsem věděla sama i bez svých kamarádek. Když jsme byli společně s přáteli na večeři a probíhala normální konverzace, vždy byl středem pozornosti a díky svému šarmu a extrovertní povaze ho všichni nadšeně poslouchali. Stačilo ale, abych ho například opravila v nějaké maličkosti, nebo doplnila nepřesnost do jeho vyprávění a rázem mě začal ponižovat. Zprvu to nebylo nijak nápadné, řekl například, že jsem hloupá, když si nepamatuju, že rodiče nás navštívili ve středu, a ne ve čtvrtek (i když já i on jsme dobře věděli, že to bylo ve čtvrtek), později to ale nabíralo na obrátkách. Kamarádi mě přemlouvali, ať ho opustím, ale mně se to dlouho nedařilo.“

Kateřina se několikrát odhodlala a Robertovi řekla, že pokud se svým chováním nepřestane, bude od něj muset odejít. Ten jí ale vždy usadil tím, že stejně úspěšný, zabezpečený a hezký muž by se jí jen těžko sháněl. Po třech letech se ale Kateřina konečně rozhodla a od Roberta odešla. „Přála jsem si, aby náš rozchod probíhal v klidu. I přes všechny naschvály a zesměšňování byly v našem vztahu také hezké chvilky. Nebylo jich mnoho, ale byly tam. Robert si ale neodpustil své poznámky. Řekl mi, že pokud si myslím, že to takto skončí, tak se velice pletu. Prý do roka ještě ráda přilezu zpět.“

Ačkoli Kateřina nechtěla spěchat, nový vztah na sebe nenechal dlouho čekat. Kolega z práce si ji získal svou náklonností a vřelostí. Konečně mohla být šťastná.

V posledních měsících jsem na Roberta skoro vůbec nemyslela. Byla jsem po dlouhé době upřímně šťastná. Jenže pak přišly dvě po sobě jdoucí noci, v nichž se mi Robert zjevil ve snu. Byli jsme opět spolu, ale bylo to jiné, lepší. Robert se choval jako můj současný přítel, jen měl ten svůj krásný obličej a sliboval mi hezký život. Začínám si myslet, jestli to není nějaké znamení, že se změnil. Navíc je to téměř rok od našeho rozchodu a Robert předpověděl, že spolu do roka zase budeme,“ spekuluje Kateřina.

Zdroj info: Respondentka Kateřina

Reklama