Jako malá jsem se sestrou a rodiči jezdívala na víkendy na velikánskou chalupu plnou haraburdí. Naprostý ráj pro nás dvě. Spousta zajímavých věcí, které v nás probouzely fantazii a motivovaly nás k řadě her. Už nikdy jsem se tak nevyřádila jako tady v tom polorozpadlém sídle plném propadlých podlah a tajemných, neprozkoumaných zákoutí.

Jednou pršelo a my se vracely z ostrůvku na poli, kde byl malý smrdutý močál, spousta svinstva a ptačí hnízdo. Všude jsme potkávaly davy šneků.

Celé zástupy se plazily v deštivém počasí, asfaltka neasfaltka zanechávajíce za sebou slizkou stopu. Neváhaly jsme ani chvilku, doběhly si pro kbelík a všechny oslizlé šneky jsme do něj sbíraly, abychom na zahradě uspořádaly největší světovou show – obří šnečí závody, které množstvím účastníků předčí všechny naše dosavadní pokusy.

Postavit je všechny na startovní čáru bylo dost obtížné.

Už nikdy jsme takovou masu závodníků nepřekonaly. Účastnilo se ho něco přes 120 šneků! Tehdy jsme netušily, že tolik šneků pohromadě už nikdy neuvidíme ani neposbíráme. Byl to největší šnečí závod v našem životě. 

A kolik jich dolezlo do cíle, to si už nepamatuji. Tehdy to nebylo důležité…

 

 

Téma do novinek na dnešní den zní:


REKORDY

Jste soutěživá?

Podělte se o svůj osobní rekord!

Sportovní, kuchařský, spací, chorobopisný, erotický, zájezdový?

Máte životní příběh, který je v něčem rekordem?

Máte v rodině nějakou rekordní událost?

Víte, jaké to je, být rekordmanem?

Sbíráte rekordy za každou cenu?

Strávila jste někde rekordní dobu?
Rekordně dlouho si myjete hlavu, vaříte, sedíte na záchodě, čistíte si zuby, uklízíte, telefonujete, cestujete do práce?