Omlouvám se, že tady vlastně už poněkolikáté opakuji svůj příběh, ale tohle téma přesně sedí na 17. srpna 1998. Ten den jsem jako jindy od jara do léta vyrazila na kole do práce do města vzdáleného asi 8 km od mého bydliště. Vyjela jsem asi v půl sedmé ráno, protože bylo léto, bylo úplně světlo. Jela jsem po vedlejší silnici, na které byl minimální provoz. I když později policisté říkali, že takovéhle silnice jsou nebezpečnější než ty hlavní.

Spokojeně jsem si jela, byl krásný den, ale bohužel to právě pro mě byl ten DEN BLBEC. Za mnou jel mladý řidič, který nedával pozor na provoz před sebou, takže do mě v plné rychlosti narazil tak, že jsem i s kolem přeletěla přes jeho auto. Nejdříve tvrdil, že jsem mu vjela do cesty, když to soudní znalec vyloučil, přiznal, že se díval do zpětného zrcátka na auto, které jelo za ním. Řidič tohoto auta také zavolal sanitku, ten, který mne srazil, by nejspíš ujel.

Aby toho nebylo málo, odvezli mě sice do místní nemocnice, ale tamější "odborníci" nepoznali, že mám vykloubené dva krční obratle, takž mně krční páteř nijak nezpevnili a normálně se mnou pohybovali. Přestože jsem začala postupně ochrnovat, nezajistili celých 8 dnů můj převoz na specialiizované pracoviště, převezli mne až 9. den po úrazu. a přestože mne odborníci operovali, už bylo pozdě a následky zůstaly těžké.

Pracovníci oné místní nemocnice nepřiznali svoji vinu, takže se s nimi dodnes soudím - bohužel naše soudy jsou, jak je známo, pomalé.
Myslela jsem si už dřív, že mě potkal Den blbec, že horší už nemůže být, ale to jsem netušila, co mě čeká v budoucnosti.

Jana


Uf, tak to je smutný příběh:( Doufám, že takový den blbec nikoho z nás nepotká:(

A co Vy, ženy-in? Jaký den blbec potkal Vás? Měl nějaké následky, nebo jste nakonec přežily? Podělte se s námi o Vaše příběhy!

redakce@zena-in.cz

Reklama