Znáte někoho, kdo vůbec nemá pojem o čase? Kdo na každou schůzku přijde nejméně o čtvrt hodiny později a s úsměvem prohlásí, že prostě nestíhá? Já pár takových lidí znám a dost mi vadí, že na ně není spolehnutí. Stejný názor má také dvacetiletá Markéta.

man

Markéta chodí půl roku s Pepou. Nebydlí s ním, a tak se s ním schází několikrát týdně na rande. I proto stačila docela rychle odhalit, co jí na Pepovi nejvíc vadí: Pepa všude chodí pozdě.

Přečtěte si také:

„Nejdřív jsem si myslela, že je tak zaměstnaný, ale pak jsem zjistila, že prostě vůbec nemá pojem o čase. On si neumí zorganizovat nic! Mám pocit, že má zpoždění už ráno, když vstává. Samozřejmě budík má nastavený správně, ale pak leží ještě další půlhodinu v posteli, než vyskočí, rychle si vyčistí zuby a oblíkne se. Zdrží se ale u snídaně, takže vyráží pozdě do práce. Nechápu, že mu tam ty každodenní pozdní příchody tolerují.

Když se máme sejít, už neřeším, abych přišla včas. Chodím tak o deset minut později a stejně na něj pokaždé čekám. A vždycky má nějaký důvod, nejčastěji nestíhá, ale jindy mu ujede tramvaj, je někde zácpa, nebo se zdržel ve frontě. Ale když ví, že má někde být v pět, tak přece musí počítat s tím, že v určité dny se tam dostane za delší čas než obvykle, měl by si to vypočítat.

Myslím, že to není normální. Některé schůzky (a tím nemyslím zrovna naše rande) jsou opravdu důležité a nemělo by se na ně chodit pozdě, copak si to neuvědomuje? Ale asi ne, jinak by se snažil. Vážně mě to štve. Ale budu si asi muset zvyknout, myslím, že tahle vlastnost se odnaučit nedá.“

Další články o vztazích v našem magazínu:

Reklama