Před několika dny jsem ve své poštovní schránce narazila na svatební oznámení. Má kamarádka z dětství Martina (26) se za měsíc vdává za svého dlouholetého přítele Jakuba (28). Konečně! Okamžitě jsem se chopila telefonu a vyčinila jí, proč mi nemohla dát vědět dříve… na mou otázku s lehce rýpavým tónem však přišla šokující odpověď: „Jakuba si neberu já, ale moje MAMINKA!“

xsaxcsc

V tu chvíli jsem nebyla schopna slova. Na druhé straně telefonického aparátu se ozýval smích… “To jsem Tě dostala, co?“ hlesla pobaveným tónem Martina… Trvalo mi poměrně dlouhou dobu, než jsem se na tuto nově příchozí informaci adaptovala a byla schopna se Martiny optat, co se vlastně stalo. A tak vám, milé čtenářky, nabízím výsledek našeho rozhovoru, který se souhlasem své kamarádky zveřejňuji.

Martino, tvoje maminka Martina (48) se v červenci vdává za Jakuba (28)? Za toho samého Jakuba, se kterým jsi chodila už od gymplu?
(vyrovnaný tón hlasu) Přesně tak. Bere si přesně toho samého Jakuba, kterého máš na mysli… a já jim přeji jen štěstí.

Je pravda, že jsme se už dlouhou dobu neviděly, ale tohle bych nečekala. Co se stalo?
Jak víš, s Jakubem jsme měli poslední rok krizi. Chtěla jsem se s ním rozejít, ale stále jsem váhala… jak on, tak já. Na začátku tohoto roku jsme měli finanční problémy, a tak jsme se dohodli, že bude lepší, když si dáme pauzu a budeme bydlet opět odděleně.

Takže jste se odstěhovali zpět ke svým rodičům?
Přesně tak, bydleli jsme spolu v nájmu, já jsem šla pak zpět k mamince a on ke svým rodičům.

A jak se „to“ s tvojí maminkou a Jakubem událo?
Když jsem se k mamince přestěhovala zpátky, Jakub k nám skoro denně chodil, jako dřív, než jsme spolu začali bydlet. S mojí maminkou si vždy výborně rozuměli. Vždycky se mu líbila a i mi to říkal. Je pravda, že moje maminka je prostě kočka (smích). Jednoho dne za mnou Jakub přišel, že by mi rád něco řekl – bylo tím to, že by se raději chtěl rozejít, jelikož se zamiloval do jiné.

Co jsi mu na to odpověděla?
No svým způsobem se mi ulevilo. Jakuba mám ráda, ale jak už jsem říkala, sama jsem pociťovala, že to není partner pro můj život. Byla jsem naštvaná, samozřejmě, ale rozešli jsme se v dobrém. Navíc jsem v tu dobu pošilhávala po jednom kolegovi z práce, se kterým mimochodem v současnosti chodím. Byla jsem svým způsobem ráda, že jsme se takto shodli, a o jeho novou známost jsem se nezajímala. Každý jsme si šli svou cestou.

Kdy ses dozvěděla, že ženou, kterou Jakub miluje, je tvá maminka?
Poměrně záhy. Svého nového přítele jsem přišla představit své mamince, při té příležitosti pro nás uspořádala večeři. Přišel na ni i Jakub a oba dva mi sdělili, že jsou teď spolu.

Martino, tomu nevěřím! Tvá maminka a bývalý přítel ti takovou věc sdělili „jen tak“? Nic jsi do té doby netušila?
Přesně tak. Netušila. Já mám svou maminku moc ráda a přeju jí, aby byla šťastná. S Jakubem jsem prožila hezké chvíle, ale nikdy bych si ho nevzala. Tak jak se teď chystá ona. A já jim opravdu přeji, ať jsou šťastní. Samozřejmě, že maminka se strašně bála, když viděla, jak jsem to přijala, brečela štěstím. Ale bylo by ode mne nefér ji jakkoliv moralizovat. Jakuba znala od doby, co jsem s ním chodila, rozhodně jsem radši, když si vezme člověka, kterého znám a vím, že pokud ji Jakub požádal o ruku, skutečně ji miluje. Byla jsem chvíli v šoku, ale pak jsem jim řekla, že jim to moc přeji.

Nebyly tedy žádné výčitky, hádky?
Ne.

Ještě mi řekni, že o ruku tvé matky žádal tebe, a já se podívám, kde je skrytá kamera...
Ne, to ne (smích). O ruku ji požádal někdy v dubnu, když spolu jeli na první dovolenou. Jak říkám, moje maminka je šťastná, a to je pro mě prvořadé. Já jsem teď po boku nového přítele taky spokojená a doufám, že Jakub bude s maminkou tvořit harmonický pár. Je to důkaz, že láska boří veškeré bariéry…

Takže Jakub bude vlastně tvůj nevlastní otec… to je neuvěřitelné!
(lehký úsměv) Přesně tak, závidíš, viď? Myslím si, že bude pro maminku skvělým manželem.

Martino, upřímně, stále čekám, že mi ve finále řekneš, že to celé je lež...
Tak toho se nedočkáš (smích). Chápu, že jsi v šoku, ale ber to tak, že obě dvě, jak já, tak maminka, Jakuba perfektně známe, a já aspoň vím, kdo bude mým otčímem (smích). Když nad tím tak přemýšlím, oni dva se k sobě perfektně hodí a vidím, že se skutečně milují, a o to přece jde!

Martino, děkuji ti za rozhovor.  Ať jste ty i maminka šťastné!

Milé ženy-in, ačkoliv stále nevycházím ze své kamarádky z údivu, musím konstatovat, že láska je ve všech svých podobách skutečně tím nejmocnějším divem světa...

Reklama