„Radka jsem poznala v mém nejdivočejším životním období. Byla jsem v Praze na vysoké škole, vymetala jsem jeden mejdan za druhým a užívala jsem si, s kým se dalo. Moje pověst asi nebyla zrovna nejlepší… Pak se objevil Radek, já jsem se konečně zamilovala a taky uklidnila,“ popisuje devětadvacetiletá Lucie seznámení se svou velkou láskou.

Nejbližší kamarádi jejich vztahu prorokovali krátkou budoucnost, Lucie s Radkem ale svoje okolí překvapili. „Najednou mě přestaly bavit mejdany a neměla jsem potřebu být na každé party. Ne že by se ze mě stala domácí puťka, ale když už, tak jsme většinou vyráželi společně s Radkem. Je o pár let starší, takže kolikrát taky už dával spíš přednost klidu domova než divokému večírku,“ říká Lucie, které nový životní režim vyhovoval. Netrvalo dlouho a čekalo ji překvapení.

Po narození Honzíka nastala idyla, která ale neměla dlouhého trvání

„S Radkem jsme spolu byli necelý rok, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Byl to pro mě docela šok, bylo mi čerstvých pětadvacet a rodinu jsem rozhodně ještě neplánovala. Chtěla jsem dostudovat, cestovat a užívat si život, ne být matkou v domácnosti. Radek byl ale nadšený a naši společnou budoucnost mi nastínil tak, že jsem neměla pochyb, že to bude fungovat. A tak jsme se za pár měsíců vzali,“ vypráví Lucie. „O čtyři měsíce později se nám narodil Honzík a mně nastaly úplně nové starosti. Radek mi ale se vším pomáhal a babičky se také činily, takže jsem měla pocit, že jsem nejšťastnější ve svém životě. Když byl Honzík větší, podnikali jsme i krátké cesty do zahraničí a babičky hlídaly, takže mi nechybělo ani to cestování, po kterém jsem tak moc toužila. Takhle idylka ale fungovala jen něco málo přes dva roky,“ přiznává Lucie.

ysfsg

Po čase začal být Radek čím dál víc odtažitý. S Lucií téměř nemluvil, nikam spolu nechodili, ale on byl téměř každý večer někde venku. Když se ho ptala, co se děje, podrážděně odsekával a neměl žádnou snahu situaci zlepšit. Jediné, co v něm dokázalo vzbudit zájem, byl jeho syn. „Vůbec jsem nechápala, co se děje. Myslela jsem si, že má Radek nějaké problémy v práci, v té době se hodně propouštělo… Nechtěl se mnou o tom ale vůbec mluvit. Doufala jsem, že je to jen nějaká krize, která časem pomine, a nechávala jsem mu klid a prostor,“ tvrdí Lucie.

Vztah už není funkční, ale manžel se rozvádět nechce

Čas ale situaci nezlepšoval a krize se stále víc prohlubovala. Lucie začala mít podezření, že je v tom jiná žena, a bohužel se nepletla. „Jednoho krásného dne prostě přišel domů a oznámil mi, že má milenku. Dále řekl, že to ale na situaci nic nemění, že rodinné uspořádání zůstane, jak je, a on si prostě jen sem tam odskočí za tou svojí. Koukala jsem na něj jak na UFO, neschopná slova,“ vzpomíná Lucie. „Na jeho ujeté návrhy jsem samozřejmě nepřistoupila a vyhodila jsem ho z bytu. Pak jsem se zhroutila. Malý Honzík ve svém věku nemohl pochopit, co se děje, a tak jsem se hlavně kvůli němu snažila dát co nejrychleji do pořádku. Radek se odstěhoval ke své nové přítelkyni, mimochodem servírce se základním vzděláním, přitom takovými lidmi vždycky opovrhoval… Honzíka chtěl vídat a já mu nebránila, nechtěla jsem, aby kluk přišel o tátu a hezké dětství,“ říká Lucie.

ysfsdg

„Byla jsem úplně na dně. Přátelé mi naštěstí velmi pomohli, a také malý Honzík. A po čase jsem se rozhodla zažádat o rozvod. Radek o ničem takovém nechtěl ani slyšet. A co hůř, začal přemlouvat Honzíka, aby bydlel u něj. Podplácel ho hračkami, pomlouval mě před ním, naschvály mi dělala i jeho přítelkyně. Nejhorší peklo nastalo, když jsem konečně po dlouhé době zase začala randit. Ať jsem šla na večeři s kýmkoliv, Radek ho vypátral a postaral se, aby žádné další rande nebylo. Momentálně se situace trošičku uklidnila, ale jakmile to s někým začne vypadat na vztah, Radek to prostě zničí. A sám si zatím vesele žije s tou svojí servírkou, bere ji mezi naše přátele, Honzíka si půjčuje, jak se to hodí jemu, a mně kazí všechno hezké. Vůbec nevím, co mám dělat. Štěstí našeho syna je pro mě na prvním místě, ale netuším, jak dlouho se tohle dá snést…“

Čtěte také:

Reklama