Být z movité rodiny neznamená vždy jen to dobré. Ano, možná vám rodiče pořídí krásný barák, auto a mnohem více, ale nikdy to není jen tak. Své o tom ví Kristýna.

Kristýna nikdy nestrádala. Její rodina je velmi dobře finančně zajištěná, ale má to háček. Kristýnin otec si zakládá na tom, aby spolu jeho dcery dobře vycházely, jenže tomu nikdy tak úplně nebylo. Aby obě sestry sblížil, dal jim nabídku, která se nedala odmítnout, podle slov Kristýny. Ta by ale nyní dala cokoliv, aby se tenkrát rozhodla jinak.

house

„Zrovna jsem se vrátila ze studií v zahraničí, kde jsem ještě nějakou dobu pracovala a cestovala. Neměla jsem zařízené své bydlení, tak jsem šla k rodičům. Bylo to dočasné, než si něco najdu, myslela jsem si. Stejně to bylo i s prací, kterou mi táta dal.“ A právě v tom čase přišel Kristýnin otec se svým báječným, jak si on dodnes myslí, nápadem. Nabídl svým dcerám, že jim koupí nádherný dvougenerační dům se zahradou, kde budou obě spolu žít. Ty souhlasily. Do půl roka se obě sestry stěhovaly do přepychové obrovské vily.

Nenechte si ujít:

„Než jsme šly do nového, sedly jsme si a vše probraly. Vypadalo to, že si snad konečně začneme více rozumět. Spletla jsem se. Nevýhodou je, že máme společnou zahradu. V létě na ní neustále běhaly neteře, ječely, nenechaly mě ani chvilku v klidu. Když jsem plánovala nějakou grilovačku, sestra byla většinou proti, nebo mi to nějak znepříjemňovala. Štve mě i to, že nádherné mramorové schody jsou pokryté otřesným kobercem, protože to tam holčičkám klouže. Všude se valí hračky, holky neustále lítají ke mně, ráno mi mlátí na okno atd. Nemám ani chvíli klidu, navíc jsem často nedobrovolně chůvou. Když něco řeknu ségře, je oheň na střeše. Zase se s ní nedá mluvit.“

Kristýna se snažila promluvit as otcem, jestli by nemohl obrovský dům prodat a koupit dva menší. Ten byl proti. I přes její argumenty jasně dceři řekl, že pokud se jí to nelíbí, může se odstěhovat, ale do svého a za své peníze. Prý se musí naučit se sestrou vycházet. „Snažím se, abych byla v klidu, ale nejde mi to. Ségra mě absolutně neakceptuje, je u nás paní domu a vše je podle ní. Chtěla bych se odstěhovat, ale nemám na to prostředky. Navíc vím, že táta by se mnou nemluvil, možná by mě i vyhodil od něj z práce. Podle jeho slov jsem nevděčná.“

Čtěte také:

Reklama