angel

Jak jednoduchá otázka, ale o to složitější odpověď. Představy každého z nás budou určitě odlišné. Někdo si vybaví krásnou sněhobíle čistou bytost, která mu poletuje nad hlavou, někdo si jeho přesnou podobu vůbec nedokáže představit, mnozí z nás si jistě vzpomenou na někoho blízkého.

Často nám v mysli vyvstanou i zázračné příběhy těch, kteří neměli daleko smrti či neštěstí a nějaký strážný anděl nad nimi podržel svou ochrannou ruku.

Neměla jsem nikdy to štěstí (a to bylo možná právě to štěstí), abych se dostala do situace, kdy mi došlo, že to, co se stalo, nemohla být náhoda. Ale je možné, že jsem si něčím takovým prošla, aniž bych si toho všimla. Někdy se stane, že se zastavím, a ani nevím proč, jdu úplně jinam nebo jinou cestou, než jsem původně chtěla. Asi se nikdy nedozvím, že právě v místě, kde jsem měla být, se stalo něco, co by navždy změnilo život, možná…

Kdybych měla říci, jak vypadá ten můj anděl strážný, vybavili by se mi lidé, které jsem měla moc ráda, ale už tady se mnou bohužel nejsou. Myslím si, že právě ti nade mnou bdí a provází mě životem. Říká se, že s anděly se člověk setká, až když v ně uvěří a dokáže přijmout sebe samého a svůj život takový, jaký je - bez výčitek. To mě asi teprve čeká…

Známá modlitbička, kterou jsem měla jako dítě ráda:

„Andělíčku, můj strážníčku,
opatruj mi mou dušičku.
Opatruj ji ve dne v noci
od škody i od zlé moci.
Duši, tělo opatruj,
andělíčku, strážce můj.“

Andělé jsou prý vyslanci Boha s úkolem, aby chránili naši duši i tělo. Věřme v ně, takové krásné poslání přece nebudeme kazit jen tím, že v jejich existenci nevěříme, a nebereme je tak na vědomí.

Reklama