MUDr. Papa Gaye inicioval výrobu produktů z přírodních surovin, které jsou podpořeny velmi úzkou spoluprací předních česko-afrických odborníků a firem. Výrobky Medinatur tvoří nepostradatelný článek mezi kosmetikou, potravinami a léky, proto je lze používat jako kosmetiku, potraviny nebo léčivo. Tyto produkty označujeme jako Paramedica.

Pane doktore, vy jste vystudoval vysokou školu zde, v ČR, odkud jste původem?
5b17d220bce8aobrazek.pngZde jsem vystudoval 1. LF při UK, ale pocházím ze Senegalu, z Dakaru.
 
Předpokládám, že z tamní kultury čerpáte a pochází z ní většina know-how vašich produktů. Co vás vedlo k založení značky Dr. Gaye, resp. Medinatur?
Vycházel jsem z toho, že lidé potřebují výrobky, které jsou velmi účinné, bezpečné, šetrné a ověřené. Mé znalosti v etnofarmakologie pomohly při výběru surovin a spolupráce s odborníky z různých oborů vedla k finálním výrobkům. Medinatur je projekt, který se zabývá průzkumem, vývojem a výrobou těchto produktů. Dr. Gaye je zárukou, že tyto výrobky jsou jedinečné a výjimečné svými účinky, složením i kvalitou.

Jakou důvěru mají zdejší lidé k vašim produktům? Nesetkáváte se s pohledem, že někteří označují Vaše produkty za něco, jako jsou homeopatika? Zkrátka s lehkým despektem?
V České republice spolupracujeme primárně s lázněmi. Ty si uvědomují význam přírodních látek a paramedik. Nemohu tedy říct, že by lidé k našim produktům přistupovali s despektem. Naopak víme, že se k našim produktům rádi vrací a doporučují je.  Spolupracujeme s profesionály z řad lékařů nebo fyzioterapeutů a tato spolupráce je založená na osobních zkušenostech.  Naše produkty definjeme jako paramedika.
 
Zmínil jste pojem paramedika. Co si pod tím můžeme představit?
Jedná se o výrobky, které tvoří nepostradatelný článek mezi kosmetikou, potravinami a léky, proto je lze používat jako kosmetiku, potraviny nebo léčivo.
 
V nedávné době jste představil aktuální produkt, kterým je opalovací systém Kariten. Jedná se o olej na opalování a mléko po opalování. V čem je tento systém jedinečný?
Je jedinečný především svými účinky. Napomáhá využívat blahodárných účinků slunce a chrání před těmi nežádoucími. Nabízí multi-systémovou ochranu kůže, tzv. biologickou ochranu, spočívající ve větší tvorbě melaninu, pro lepší absorpci slunečního záření. Zabraní tak rozpadu kolagenu a elastinu, čímž oddálí stárnutí kůže. Rychle obnovuje poškozenou kožní tkáň a stimuluje reparační procesy pokožky. Slunce přestává být vnímáno jako hrozba.
 
Takže vlastně obracíte současný přístup „západní“ civilizace k opalování zcela naruby, je tomu tak?
Snažíme se napravit omyl, který se stal v posledních 40 letech, kdy slunce bylo obviňováno, že škodí. Přišel čas poskytnout správné informace, rady a hlavně prostředky – výrobky, které lidem umožňují využívat blahodárné účinky a zároveň se vyhnout nežádoucím účinkům UV záření.
5b17d23cc68cfobrazek.png
 
Lidé jsou dnes velmi opatrní a nedůvěřiví. To vše se ještě více akcentuje, pokud jde bezprostředně o jejich zdraví. Užívání Karitenu v podstatě, mimo zažitých pravidel, nikterak neomezuje v opalování, a to platí i pro lidi s problematickou pokožkou. Jak si získáte jejich náklonnost?
Nám jde především o zdraví nás a budoucích generací. To je důvod, proč naše výrobky existují. Již se není potřeba dlouho vystavovat na slunci v kritických hodinách. Kariten zkracuje dobu nutnou pro opálení. Přitom však stačí být ve stínu stromu nebo pod slunečníkem. Opalujete-li se s Kariten systémem v letě, opalování vám vydrží celý podzim a není důvod chodit do solárií. KaritenOil a KaritenMilk jsou ideální pro lidi s problematickou pokožku. Kariten výrobky jim kromě ochrany zlepšuji tvorbu melaninu, absorpci UV záření a adaptační schopnost na slunci. Urychlují hojení ekzémů pro ekzematiky. Představte si, že po několika letech trápení získáte znovu možnost si slunce naplno užít, je to nepopsatelná radost.
5b17d2475f1a5obrazek.png

Pro zájemce, kteří trpí sluneční alergií, nebo atopickým ekzémem a chtěli by vyzkoušet opalovací systém Kariten, jsme přichystali na www.kariten.cz možnost objednat si vzorky a produkty ZDARMA vyzkoušet. Věříme, že tím umožníme více lidem seznámit se s naším opalovacím systémem.

Čtěte také: