Vrásky jsou u mužů považovány za symbol moudrosti a vyzrálosti, u žen jsou naopak často vnímány jako známka stárnutí a vada na kráse. Proto patří boj proti vráskám k jednomu z největších zápasů, které ženy za vydatné pomoci kosmetického průmyslu svádějí odpradávna.

Naštěstí budou mít po svém boku silného spojence – kosmetickou emulzi EFFFI gold EXCLUSIVE.

Efffi

Emulze EFFFI nejsou na českém trhu žádnou novinkou, již v listopadu 2010 firma Allivictus uvedla  na internetový trh unikátní koncept podpůrných emulzí na čistě přírodní bázi, které vyvinul přední český chiropraktik a neurolog MUDr. Ondřej Toman, kterému jsme položili pár následujících otázek.

Líbí se vám ženy, které mají takové ty jemné vrásky kolem očí? Nebo už i na ně se díváte profesionálním okem, že ani ty by neměly mít?
Drobné vrásky kolem očí patří k vyjádření osobnosti každé ženy, jejího jedinečného výrazu.

V kolika letech se obvykle vrásky u žen prvně objevují?
Již kolem 20. až 25. roku věku, ale dle mého názoru je vhodné přistoupit k jejich korekci později, tak kolem 30 let věku.

Je pravda, že se dělají i vrásky ze starostí, nebo je to jen taková pověra?
Ano, starosti a větší stres skutečně zvyšují aktivitu mimického svalstva a zejména jejich mimovolní kontrakci. Typické je mračení, krčení obličeje, sevření úst a přivření očí. Pokud je to součástí výrazu, tak je to i vhodné, ale pokud to trvá déle (zejména mimovolně a ve spánku), pak je to již nechtěné a podporuje to tvorbu vrásek.

Hrají v tvorbě vrásek svou roli i dědičné faktory?
Ano, elasticita kůže a její typ (např. sušší charakter pleti) jsou geneticky dané.

Jaký je váš názor na reklamy, ve kterých některé krémy proti vráskám propagují dvacetileté slečny, které mají ještě pleť jako z alabastru, takže jim to stejně nikdo nevěří?
Máte pravdu, v tomto věku bych se tímto nezabýval. Spíše bych řešil, aby byla pleť dobře vyživená a hydratovaná.

Když už jsem u toho věku, mohou se utvořit vrásky i mladým dívkám? Na jakých místech v obličeji nejčastěji?
Ano, mladí lidé mají čím dál více stresové zátěže, při níž je zvýšená mimovolní aktivita mimického svalstva. Tuto aktivitu můžeme považovat za jednu z hlavních příčin vzniku vrásek, je tudíž logické, že tvorba vrásek se nevyhne ani jim. Stejně, a to je důležité, je mimická aktivita zvýšena i déletrvající prací u počítače. Extrémnější změny počasí, na které jsme zvyklí z posledních let, také působí negativně. Za možný negativní faktor lze považovat i vnější prostředí - voda, potraviny, zvýšené UV záření (ozonové poklesy).

Má tedy vliv na tvorbu vrásek i časté opalování?
Ano, zejména bez aplikace krémů s ochranným faktorem či při nedostatečném krytí obličeje. Na tvorbu vrásek má negativní vliv také neuvážené či nadměrné využívání solárií.

Když už vrásky mám, lze je odstranit?
Ano,  máme více možností. Kromě operačního řešení či aplikace botulotoxinu injekcemi můžeme využít speciální emulze s látkami blokujícími mimovolní aktivitu mimického svalstva, např. s přídavkem látek na bázi hadího jedu.

Na bázi hadího jedu? Zní to až hrůzostrašně, ale Vy máte určitě na mysli novinku na trhu, emulzi EFFFI gold EXCLUSIVE, která obsahuje syntetický jed chřestýšovce. Můžete nám tuto emulzi blíže představit? V čem je odlišná a lepší než ostatní?

  • Zejména je důležité říci, že na rozdíl od mnoha funguje. Jednak jsem využil poznatků z neurologie, ale především máme klinické testy podepsané Státním zdravotním ústavem, které prokázaly výraznou redukci vrásek již po první aplikaci, rychlý nástup vyhlazujícího účinku a stabilní, prodloužený efekt, a to až po dobu 24 h po aplikaci. Již hodinu po aplikaci došlo k průměrnému zlepšení o 33% oproti původnímu stavu. Maximálního zlepšení bylo dosaženo za šest hodin po aplikaci, a sice až o 58,9%.
  • Základem je analogická látka z jedu chřestýšovce působící obdobně jako botulotoxin, ale méně intenzivně a bez injekční aplikace. Působí na nervosvalový přenos tím, že omezuje mimovolní aktivitu mimického svalstva (právě krčení očí a čela ve stresu, ve spánku, při práci s počítačem či sledování TV). Náš výraz a volní aktivitu to však neovlivní. Toto je funkční záležitost již ze své podstaty.
  • Velké množství již známé a oblíbené kyseliny hyaluronové je doplněno o liposomy, což jsou částice schopné dopravit účinné látky hluboko k buňkám pokožky a déle je tam nechat působit. 
  • Jde o unikátní kombinaci látek působících na přímou příčinu vzniku vrásek s látkami, které pleť vyživují, ošetřují a regenerují (např. jojobový a avokádový olej).

Děkuji za vyčerpávající odpověď a ještě nám prosím řekněte, jaký máte Vy osobně názor na botox a vyplňování kyselinou hyaluronovou, není to nebezpečné? A snese to každá žena?
Jako každá injekční aplikace porušující strukturu těla má i tato možná rizika v přenosu infekce či atypické reakci organismu.

Na trhu je spousta krémů a aplikací, jak poznáme, že jsme si vybrali tu, která je opravdu účinná?
Poznáte to jednak sama na sobě, jednak si vašeho mladistvého a svěžího vzhledu začne více všímat vaše okolí. Zejména však s vaší zdravěji působící pletí budete spokojená Vy sama.

Děkuji za odpovědi.

EfffiVíce informací zde: http://www.efffi-e.cz/