Jak má tedy vypadat „správné“ životní pojištění?

Obvyklá rada je, že ´Pojistná částka má být ve výši 1-3 násobku ročního příjmu´, jenže to zdaleka ne vždy platí. V některých případech potřebujete mnohem vyšší částku, někdo jiný zase určitý typ pojištění nepotřebuje vůbec.

Můžete uvést nějaký příklad?

Samozřejmě. Například pro klienta, kterému vyhovuje život single, neplánuje rodinu, je pojištění pro případ smrti nejspíš úplně zbytečné. Ale pokud je čerstvým otcem miminka? Pak by takové pojištění pro případ smrti, invalidity nebo vážného onemocnění mělo dítě zajistit na nezbytné minimum až do doby jeho prvního výdělku. Důležité je také smlouvy pravidelně revidovat podle aktuální životní situace.
5f903ca82077dobrazek.png
Petr Procházka, ředitel Úseku pojištění osob v Kooperativě

Zmiňoval jste nastavení rizik, existuje nějaké obecné doporučení, co zvolit?

Je to podobné jako s pojištěním domu nebo bytu. Také si nepojišťujeme rychlovarnou konvici, ale je důležité mít dobře pojištěnou celou domácnost nebo dům. Často se setkáváme s tím, že klientům stačí získat z pojistky peníze za zlomenou nohu nebo za dvoutýdenní neschopenku. Když nás ale postihne vážná příhoda, jako je například mozková mrtvice, můžeme se ocitnout na dlouhou dobu bez svého obvyklého příjmu. Podle průzkumu společnosti IPSOS ze září letošního roku zná 67 % lidí ve svém okolí někoho, kdo prodělal mozkovou mrtvici a 28 % lidí dokonce takových osob zná více.

Uvědomují si klienti, že stačí málo a mohou se dostat do vážných finančních problémů?

Každým rokem postihne jen v ČR mozková mrtvice 25 tisíc lidí. Pokud se rychle neobnoví přívod krve a kyslíku do mozku, může dojít k trvalému poškození nebo ke smrti. Že pro takové případy existuje vhodné připojištění, podle výše zmíněného průzkumu vůbec netuší 80 % dotázaných. Vyšší pojistné plnění může zásadně pomoci dorovnat výpadek příjmů u dlouhodobé léčby, zajistit nadstandardní léčbu nebo lepší a rychlejší rekonvalescenci. Až do konce tohoto roku nabízíme všem zájemcům možnost sjednat si tento typ připojištění s výhodou dvojnásobného pojistného plnění v případě mozkové mrtvice.
5f903d1fde0f6obrazek.png
Jak potom vypadá konkrétní plnění?

Závažné následky vážných onemocnění našich klientů řešíme pravidelně. Cévní mozkové příhody nejsou výjimkou, a to ani u mladších lidí. Uvedu příklad klientky, která si FLEXI životní pojištění sjednala v roce 2015 ve věku 39 let. V listopadu 2018, když jí bylo 43 let, prodělala cévní mozkovou příhodu. Pojistná událost nám byla nahlášena v březnu 2019, klientce bylo v tomto měsíci vyplaceno pojistné plnění ve výši sjednané pojistné částky 1 000 000 Kč. V důsledku nemoci byla klientce v prosinci 2019 přiznána invalidita 2. stupně. Další pojistné plnění ve výši konstantní pojistné částky 1 000 000 Kč jsme klientce vyplatili v únoru 2020.

Co je na pojištění to nejdůležitější?

Úkolem pojišťoven mimo jiné je, aby šířily osvětu, protože vážné onemocnění, jako je například i mozková mrtvice, dokáže lidem změnit život. Zároveň chceme podporovat naše klienty v zájmu o skutečně důležitá pojištění a pojistná rizika, tedy nabízet taková řešení, která v těžkých životních chvílích mohou skutečně zásadně pomoci a podpořit je. Speciální akce, v rámci kterých získají klienti při sjednání daného rizika možnost dvojnásobné výplaty pojistného plnění, připravujeme pravidelně několik posledních let a pravidelně se těší velkému zájmu klientů. Speciální připojištění je možné sjednat si v kombinaci s životním pojištěním FLEXI nebo službou NA PŘÁNÍ, která je klientům šitá na míru.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA JEN DO KONCE ROKU

Až do konce roku získají klienti životního pojištění FLEXI nebo NA PŘÁNÍ s připojištěním rizika cévní mozkové příhody dvojnásobné plnění v případě, že je mrtvice postihne. Platí na nové smlouvy i při úpravě starších smluv a po celou dobu platnosti pojištění. Klient tak v případě pojistné události může čerpat až 1 000 000 Kč.

Více na Flexi.cz/cs/akce

Reklama