V tomto týdnu do českých kin přicházejí tři různé žánry. Komedie o dvou sestrách s Cameron Diaz v hlavní roli, loutkový hororový příběh režiséra Tima Burtona a dobrodružný film natočený podle povídky Raye Bradburyho.

  
Zná ji jako svý boty (In Her Shoes)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve filmu Zná ji jako svý boty se potkáváme se

sestrami Rose (Toni Collette) a Maggie (Cameron Diaz). Mají se rády, ale každá je jiná.

Rose pracuje v přední právnické firmě a vzhled pro ni není v životě to nejdůležitější. Pro Maggie je naopak hlavní zúčastnit se každého večírku a především vypadat skvěle. Zaměstnání neřeší a život si snaží užít.
Jediné, co kromě rodičů mají tyto dvě slečny společné, je velikost bot, a to 8 a půl.

Velká hádka je rozdělí a každá ze sester jde vlastní cestou. Jsou nuceny začít žít samy, což je dovede až k tomu, že každá přehodnotí svůj dosavadní žebříček hodnot. 
 

Žánr:     komedie

Režie:   Curtis Hanson (mimo jiné L.A. - Přísně tajné, 8 Mile)

Délka:   130 minut

 

 

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (Corpse Bride)


Režisér Tim Burton přichází s dalším filmem a opět zůstává věrný svým zásadám. I přesto, že se tentokrát jedná o loutkový film, nechybí ani zde Johnny Depp a trochu morbidní „Burtonovský“ humor.

Film vychází z příběhu o nešťastné Mrtvé nevěstě a jejím nepovolném manželovi. Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora (namluvil Johnny Depp), mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou (namluvila Helena Bonham Carter).


Jeho skutečná nevěsta Viktorie (namluvila Emily Watson) na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Viktor začíná postupně poznávat, že život v Zemi mrtvých může být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova.
 

Žánr:     komedie/fantasy

Režie:   Mike Johnson, Tim Buton (mimo jiné Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu)

Délka:   78 minutLovci dinosaurů (A Sound of Thunder)

Dobrodružný film, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem.


Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku.

Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy – za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce.


Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin.

Žánr:     akční/sci-fi

Režie:   Peter Hyams (mimo jiné Pevnost, Timecop, Konec světa)

Délka:   103 minutVyberete si v tomto týdnu z filmové nabídky? Zapomenete na televizi, odložíte knížku a půjdete za kulturou do kina? Ať už si vyberete jakýkoli z uvedených filmů, přeji Vám příjemný zážitek. 

Reklama