Opět zdravím všechny ženy-in.

Říká se, že sny jsou okno do stavu duše člověka. Já říkám, že něco na tom asi bude. Před 25 lety, když jsem čekala své první dítě, se mi ve snu zjevila má babička, která v té době byla už několik let mrtvá. Byla noc v úplňku. A já zřetelně viděla ve snu, jak babi se mnou sedí u stolu a říká: "Chtěla bych ti říci, že v sobě nosíš dceru, mojí pravnučku. Nezapomeň jí dát v 18 letech ten prstýnek, který jsem ti dala já v den tvé plnoletosti."

Slyším se, jak říkám: "Ale, babi, víš přece, že jsem ho před několika měsíci ztratila někde na zahradě". Ona na to: "Já vím, a taky vím, kde je. Podívej se mezi nářadí v kůlně a uvidíš." A pak se sen rozplynul.

Druhý den jsem šla do té kůlny, prohrabala nářadí a opravdu. Prstýnek byl přilepený kusem hlíny k vidlím. A za pár týdnů se mi opravdu narodila dcera. Když mi porodník řekl, že mám dceru, hned jsem si na ten sen vzpomněla a v duchu babičce poděkovala. A dcerka má v křestním listě jméno jednak po babičce - Eliška a jednak po mně - Jana. A prstýnek opravdu v den svých 18. narozenin dostala a slíbila, až bude mít dceru (a já jsem přesvědčena, že ano), tak tento dědičný prstýnek dostane.

Januše

Měla jste asi velmi hodnou babičku, která vás měla ráda. Záleželo jí na tom, aby se prstýnek nosil v jejím rodu dál. Věřím, že Eliška Jana nebo Jana Eliška v této tradici bude pokračovat.


Také se vám ve snu zjeví někdo blízký a předpoví to, co se stane?

Téma na čtvrtek:
SNY A PŘEDTUCHY

Zdají se vám sny?
Jaké jsou?
O čem nejčastěji sníte?

Splní se to, co se vám zdá?
Máte předtuchy, které se vyplní?
Nespěte, napište!

redakce@zena-in.cz

 

Reklama