Ovocné šťávy a home made sirupy zažívají boom. Už i většina Čechů začala důvěřovat zeleninovým šťávám. Nyní je čas si je zkusit udělat doma. Pro většinu z nich platí, že se jejich výrazná chuť zjemňuje cukrem, který pomáhá směsici udělat sirupovou konzistenci. Zavařenou šťávu tak můžete skladovat až do zimy, kdy vitamíny přijdou vhod. Sirupy jsou i vítaným zpestřením mezi kupovanými limonádami.

mrkvový sirup

Budete potřebovat:

  • 2 kg mrkve
  • 1 kg jablek
  • 3 l vody
  • 1 kg Korunního cukru na přípravu sirupu z bobulového ovoce
  • 4-6 g kyseliny citronové

Postup:

Mrkve očistíme, nakrájíme na větší kolečka, zalijeme polovičním množstvím vody a vaříme doměkka. V polovině doby vaření přidáme neoloupaná, umytá, nakrájená jablka. Rozmixujeme a propasírujeme přes řídké síto. Mrkvový protlak, který vznikne, doředíme zbytkem vody, přidáme cukr a dáme na plotnu. Zahřejeme maximálně na 80 stupňů a mícháme, dokud se cukr nerozpustí. Odstavíme a přidáme kyselinu citronovou. Rozdělíme do zavařovacích sklenic, zavřeme víčky a sterilizujeme nejvýše 10 minut.

TIP: Vzniklou šťávu ředíme s vodou v poměru 1:1. Skladujeme na chladném a tmavém místě, po otevření uchováváme v chladničce. Před použitím protřepat.

Jaké další sirupy najdete na našem magazínu:

Uložit

Uložit

Reklama