Babičky ji nutily vnoučatům pro dobrý zrak, slavní králíci z klobouku Bob a Bobek se po ní mohli utlouct. Ano, řeč je o mrkvi, oranžovém zázraku plném vitamínů. Tahle kořenová zelenina vás však stále může překvapit. Vyzkoušejte v kombinaci s exotickým mangem, kokosovým olejem a banánem a nechte se unést na vlně nových, překvapivých chutí. Když přidáte ještě kvalitní jogurt, který zrál v kelímku (například Hollandia), dostanete oranžovou jarní svačinku, která vás zasytí a díky sladkému ovoci i dobře naladí.

nápoje

Doba přípravy: 10 minut

Na porci pro 2 osoby budete potřebovat:

  • 1 kg mrkve
  • 2 polévkové lžíce bílého jogurtu Hollandia
  • 1 čajovou lžičku kokosového oleje
  • ½ plodu manga
  • 1 banán

Smoothie jsou mimořádně snadné na přípravu, všechno totiž stačí jen omýt a rozmixovat, případně odšťavnit. Na začátek si tedy očistíme mrkev a s pomocí odšťavňovače z ní získáme šťávu. Kilo mrkve by mělo postačit na 600 ml tekutiny, záleží však na konkrétním robotu a obsahu vody v zelenině. Hotovou mrkvovou šťávu přelijeme do mixéru a doplníme nakrájeným banánem, mangem, kokosovým olejem i jogurtem. Vše rozmixujeme na hladkou směs a můžeme hned podávat.

Tip: Před mixováním můžete do smoothie přidat ještě 2 polévkové lžíce ovesných vloček. Koktejl tak bude víc sytý a nabitý vlákninou, takže zvládne plnohodnotně nahradit i rychlou svačinu nebo snídani.

Reklama