mrkev s quinoou

Pořád odlehčujete a pořád držíte půst? Víme, že to jde i bez masa a tak vám přinášíme další inspiraci na velice chutné, voňavé jídlo. Dušená mrkev, k tomu quinoa a exotická chuť kari s kokosovým mlékem. Lákavá představa?

Už čtrnáct dní se snažíme doma minimálně používat maso, a když už, tak pouze ryby. Tvoříme a vymýšlíme nové a nové recepty, inspirujeme se na netu, využíváme obsah naší lednice i spíže. Zkoušíme kombinovat nejrůznější chutě, minimálně solit, zajímavě kořenit.

A daří se. Cítíme se lépe, hubneme a velice si pochutnáváme. Navíc jídla jsou většinou hodně rychlá a z „jednoho hrnce“. Takže z jedné nádoby na vaření rovnou do talíře. Při večeři pro čtyřčlennou rodinu ušpiníte velkou pánev, čtyři talíře, čtyři lžíce. Většinou. Nebo jeden hrnec navíc, jako u dnešního jídla.

Suroviny

  • 500 g mrkve
  • 1 cibule
  • trocha olivového oleje
  • 1 hrnek quinoi
  • 2 hrnky vody
  • sůl a pepř podle chuti
  • kari koření
  • kokosové mléko nebo kokosový nápoj Alpro

Postup

Quinou dáme do hustého síta a propláchneme tekoucí horkou vodou a to důkladně. Toto proplachování má vliv na následnou chuť hotového jídla, takže ho nevynecháváme. Quinou vždycky vaříme s tekutinou, ať je to vývar, voda nebo při sladké úpravě klidně mléko, v poměru 1 díl quinoi a 2 díly tekutiny. Doba vaření je asi 20 minut. Potom ji ještě necháme přikrytou odpočívat v hrnci, dalších 5 minut.

Ve velké pánvi rozehřejeme trochu olivového oleje, na kterém osmahneme nahrubo nebo najemno (jak máme rádi), nakrájenou cibuli. Až začne zlátnout, přidáme na kolečka nakrájenou mrkev. Ještě chvíli opékáme (zhruba pět minut).

mrkev a quinoa

Obsah pánve dochutíme trochou soli, pepřem a kari kořením. Důkladně promícháme, zalijeme kokosovým mlékem nebo kokosovým nápojem (já jsem použila kokosový nápoj Alpro). Přikryjeme poklicí a dusíme asi deset minut. Já jsem před přikrytím poklicí přidala ještě hrst drobných zavářkových těstovin, ve tvaru zubatých čtverečků, které jsme si dovezli z Maďarska, jen ať je jídlo veselejší. Nejsou tam vůbec nutné.

Quinou scedíme a vsypeme do velké pánve k dušené mrkvi. Promícháme a ihned podáváme.

Merlík čilský, někdy také merlík chilský či quinoa (Chenopodium quinoa) je rostlina z čeledě laskavcovitých, která je v Latinské Americe využívána převážně jako obilovina.

Tato rostlina je stará kulturní plodina původem z pohoří And v Bolívii, Peru a Chile, kde byla domestikována a již před 5000 roky byla potravinou Inků žijících na horských plošinách a v kopcovitých údolích. Výraz „quinua“ znamená v jazyce Inků „matka zrno“, s kolonizací Evropanů přišel úpadek, její pěstování bylo nahrazeno obilovinami, dochovala se jen v odlehlých oblastech Jižní Ameriky.

Zdroj: wikipedia

Merlík čilský, někdy také merlík chilský či quinoa (Chenopodium quinoa) je rostlina z čeledě laskavcovitých, která je v Latinské Americe využívána převážně jako obilovina.

Dobrou chuť přeje Elly.

Reklama