6426daf287915obrazek.jpg

Ovládnete světlo v bytě 

Množství světla pronikajícího do místnosti přirozeně kolísá od několika tisícovek luxů při zataženém počasí, až po sto tisíc luxů za jasného počasí. Jeho intenzita má vliv na vaší náladu, koncentraci i na schopnost relaxovat. Nevhodné světelné podmínky způsobují zrakovou únavu, jsou příčinou podrážděnosti a snížené schopnosti soustředění. Bez optimálního množství světla se vám může stát, že ve dne budete ospalí, a naopak, při svitu měsíce a pronikání nočního osvětlení do místnosti nebudete moci usnout.

Stanete se neviditelnými

Kvalitní zatmění vás od soumraku ochrání před zvědavými pohledy do místností, kde svítíte. Interiérové zastínění v ložnicích a v koupelnách zajistí dokonalou intimitu, v  obývacích místnostech zase vytvoří útulné prostředí pro odpočinek a dětem v pokojíčku poskytne příležitost, plně se soustředit na přípravu do školy. Venkovní stínící systémy vám umožní výhled zevnitř a přitom zabrání zvědavým pohledům zvenku. 

6426db6470373blobid0.jpg

Budete v bezpečí

Venkovní rolety a žaluzie vytvářejí bariéru, kterou jen tak zloděj nebo násilník nepřekoná. Kvalitní venkovní stínění dokáže hravě odolat pokusu o násilné vytažení rolety zvenku, a to až do tlaku šedesát kilogramů. Podle statistik Policie ČR je téměř devadesát procent vloupání náhodných. Rozhodně se vám vyplatí do rolet nebo venkovních žaluzií investovat, zejména pokud jste vlastníky rodinného domu.

Dopřejete si dokonalou relaxaci a klid při soustředění na práci

Vnější stínící systémy jsou vyrobené z kvalitních materiálů, které mají vynikající protihlukové izolační vlastnosti. Jsou tak účinné, že dokážou snížit hluk zvenčí až o osm decibelů. Přednosti venkovních rolet jsou v tomto směru podobné jako u předokenních žaluzií: zajistí vám klidný a nerušený spánek, i lepší soustředění na důležité činnosti.

6426db859a55dobrazek.jpg

Omezíte tepelné ztráty v zimě

V poslední době se stále větší důraz klade na úsporu energie, proto se stínící technika stále častěji dostává do popředí zájmu. Výrazně se totiž podílí na pasivním vytápění interiérů, a tím na snížení potřeby vytápění budov. V zimních měsících je Slunce nízko nad horizontem, a okny proudí „bezplatná energie“. Do místností orientovaných na sever se hodí vnitřní žaluzie a rolety, v pokojích na jižní, jihovýchodní a východní straně se zase uplatní venkovní stínící systémy, tedy žaluzie nebo screenové rolety. Ve stažené poloze vytvářejí další izolační vrstvu. Tím zvýší odolnost proti ochlazování interiéru a zadrží až 20 % tepla! 

Zabráníte přehřívání interiéru v létě

Je prokázáno, že teplota vyšší než 25°C má negativní vliv na tělesný komfort, snižuje soustředění a výrazně omezuje rychlost myšlenkových procesů. Vhodně zvolené zastínění je nejefektivnější způsob, jak zabránit nežádoucímu oslunění a přehřívání interiéru. Venkovní systémy v místnostech orientovaných na jih a západ odrazí víc než 80?% sluneční energie už před okenní tabulí, a nahradí tak chladicí technologie. Exteriérové žaluzie umožňují odstínit slunce zvenku naklopením lamel, a při otevřeném okně dobře větrají.

KAM KRÁČÍ STÍNÍCÍ TECHNIKA?

6426daa0f1084obrazek.jpg

Odpovídá Jan Žižlavský ze společnosti Isotra Opava, která se díky spojení prvotřídní kvality s pětiletou zárukou a cenovou přístupností stala lídrem stínící techniky v České republice.

Jaké jsou nejnovější trendy ve stínící technice?

Stále více se používají venkovní žaluzie, které nejen zabrání slunečnímu svitu, ale také z hlediska celoroční energetické úspornosti. Máme třicet druhů barevného provedení lamel, kastlíků a vodících lišt. Stálicemi zůstávají interiérové designové systémy, jako je například plissé, látkové rolety nebo oblíbené japonské stěny. 

Žaluzie jsou nejen moderním, ale také účinným prvkem protisluneční ochrany. Dokážete docílit toho, aby světlo nepronikalo otvory mezi lamelami?

S žádnou interiérovou žaluzií nedokážeme zcela zabránit k průniku světla, můžeme ji maximálně eliminovat, a to celo stínící žaluzií s větším množstvím lamel, které překrývají  prostřihy na vodící silon a vytahovací textilní pásky.

6426dbbcbd1f4obrazek.jpg

Změnili jste funkční prvky ovládání stínících systémů?

Ano. Jsou vybaveny lepší obousměrnou komunikací, takže už je můžete ovládat, aniž byste na ně museli vidět. Dálkový ovladač vás informuje v okamžiku dosažení požadované polohy. Účinnost stínicí techniky zvyšujeme různými řídicími a ochrannými prvky, například větrnými a dešťovými čidly, která vyšlou signál k automatickému zasunutí, časovým spínáním, či nastavením pohyblivého dovolenkového provozu, který je dobrou prevencí před vloupáním v době vaší nepřítomnosti.