profimedia-0730334383-seznam.jpg
Foto: Profimedia

Seriál Netflixu popisuje příběh rodiny Brannocových, která se nastěhuje do krásného domu v příjemné čtvrti na předměstí New Jarsey. Jejich nový dokonalý život se ale brzy stane každodenní noční můrou poté, co jim začne psát výhružné dopisy tajemný stalker zvaný Hlídač. Tvrdí, že dům má na starost stejně jako jeho předci a snaží se všemi krutými silami rodinu z domu vystrnadit.

Rodina se snaží přijít na to, kdo jim dopisy posílá a podezírá hned několik adeptů z řad velice podivných sousedů – sourozence se zvláštním zájmem chránit sousedství, ale i manželský pár, který nejde pro nadávky a výhružky daleko. Kdo je ale skutečný Hlídač, který tyranizuje rodinu k zešílení? A odhalí ho vůbec?

profimedia-0729625600.jpg
Foto: Profimedia

Fakt, ze kterého mrazí nejvíce, je ten, že se seriál inspiroval skutečným příběhem. Derek a Maria Broaddusovi, které v seriálu ztvárnili herci Bobby Cannavale a Naomi Watts, se opravdu přestěhovali do domu 657 Boulevard a dostaly celkem 4 nachlup stejné dopisy, jaké jsme měli možnost vidět v seriálu. V jednom z nich se například psalo: „Boulevard 657 je předmětem mé rodiny již celá desetiletí. Můj dědeček sledoval dům ve dvacátých letech a můj otec v šedesátých letech. Teď je můj čas. Znáte historii domu? Víte, co se skrývá ve zdech 657 Boulevard? Proč jste tady? Zjistím to.“  Policie prý zdi domu několikrát prohledávala, nenašla v nich však nic neobvyklého. I přesto nyní již bývalí majitelé domu potvrdili, že mají po hrůzných zkušenostech s Hlídačem do dneška psychické problémy...

I některé z dalších postav, které sice v reálném příběhu rodiny neexistovaly, byly inspirovány šokujícími zločiny, které se v Americe skutečně staly. Jak ale bylo vše doopravdy, vám nebudeme prozrazovat, podívejte se na seriál sami.

Zdroj: The Cut, Ew, Netflixer

Reklama