Jaké jsou lednové knižní novinky? Máme pro vás několik tipů z nakladatelství MOBA. Začtěte se a užijte si teplo domova v posteli s knížkou, která vás nebude nudit.

Vychází první kniha švédsko - německého páru Kerstin Signe Danielssonové a Romana Voosena s názvem Motýlí dům (orig. Später Frost). Netradičně jsou hlavními postavami policejní vyšetřovatelky – Stina knihaForssová a Ingrid Nyströmová. V úvodním díle volně navazující série s názvem Motýlí dům se obě ženy seznámí a začnou spolupracovat na případu brutálně zmrzačeného a zavražděného Angličana Balthasara Frosta ve švédském Växjö. Proč byl britský entomolog zabit a kým? Když zahájí rozvážná a zkušená Ingrid a její impulzivní mladá kolegyně vyšetřování, nemají tušení, kam až je případ zavede: hluboko do švédské historie, do doby po válce, kdy bylo Švédsko ještě noční můrou pro gaye, ale i do nejvyšších stockholmských kruhů a jednu z nich až do Jeruzaléma. Obě ženy si uvědomují, že v jejich vlasti není nic takové, jak se zdá – a že případ má s nimi více co do činění, než by si přály…

Autoři Kerstin Signe Danielssonová a Roman Voosen získali skvělé renomé zejména v Německu, kde také žijí.

Roman Voosen (1973) se narodil v Německu, v Brémách studoval dějiny umění a německou literaturu. Než se dostal k autorskému psaní a povolání učitele, vystřídal mnoho různých zaměstnání (zdravotník, barman, hudební publicista..).  Kerstin Signe Danielsson (1983) se narodila ve švédském Växjö, v devatenácti odešla do Hamburku, aby zde studovala historii a přivydělávala si výukou švédštiny. Pracuje jako spisovatelka a učitelka. Jejich první společný román Motýlí dům vychází 15. ledna v češtině exkluzivně u nakladatelství MOBA.

Pozadu nezůstávají ani tradiční čeští autoři nakladatelství MOBA

knihaK výšinám císařského trůnu (vychází 29. 1.) je zbrusu nová kniha Jana Bauera, jež nás zavede do roku 1354, těsně před císařskou korunovaci římského a českého krále Karla. Než se tak stane, musí rozhodnout v choulostivé záležitosti míru mezi Anglií a Francií, získat souhlas papeže Inocence a překonat odpor svého úhlavního nepřítele vládce Milána kardinála Viscontiho. Proto se ještě před Karlovou korunovační jízdou do Říma vydává do Itálie jeho tajný agent knihadominikánský mnich Pavel. Domnívá se, že cesta do země jeho studentských let bude tentokrát pouhým výletem, ale brzy se přesvědčí, že ve skutečnosti na něj doslova na každém kroku číhá nebezpečné dobrodružství… 

Unikátní řada s názvem Původní česká detektivka i v tomto měsíci přináší další dva nové tituly - Šivovo třetí oko Otakara Chaloupky popisující pátraní po sériovém knihavrahovi vybírajícího si za oběť ženy kolem padesátky. Nezanechává stopy a kriminalisté se nemají čeho chytit. Komisař se však drží své ničím nepodložené představy a po dlouhé a namáhavé práci se dostane k cíli, který nikdo ani ve snu nemohl očekávat… Erbenovo Znamení lyry vychází v této edici již po druhé a je již dopředu zřejmé, že se legendárnímu kapitánovi Exnerovi zákeřnou vraždu leteckého důstojníka podaří odhalit.  Obě knihy vychází 15.1.

Další lednové tituly nakladatelství MOBA jsou:

knihy

Případ nitravské mince, Stanislav Češka, historické krimi,  vychází 15. 1.

Mrtví na vinici, Milena Mathausová, historický román, vychází 15. 1.

Miluj mě, nebo střelím, Václav Gruber, román, vychází 15. 1.

Divoký leknín, Karolína Rychtecká, román, vychází 29. 1.

Více informací a dalších knih naleznete na www.mobaknihy.cz.

Reklama