zmrzlina

Mé milované děti dostaly od babičky dárek na začátek prázdnin. Formičky na domácí nanuky. Babička tím udělala radost nám všem. A samozřejmě jsme museli formičky hned vyzkoušet. Jenže jakou rychlou a dobrou zmrzlinu? V domácích zásobách žádný tvaroh ani smetana. Co je ještě horší: žádné ovoce. Co teď? Děti natěšeně pokřikují: „zmrzlinu, zmrzlinu“ a krkavčí matka musí přemýšlet.

Výsledek mého přemýšlení byl trošičku přeslazený, lehce „instantní“, ale svůj účel splnil! Zmrzlina byla.

Suroviny

1 kondenzované mléko
1 velký ovocný jogurt

Postup

Kondenzované mléko smícháme s jogurtem a naplníme do tvořítek na domácí nanuky. Pokud je nemáte, naplníte do misek. Asi po třech hodinách máte hotovou výbornou, leč přeslazenou zmrzlinu. :-)

Toninka se zmrzlinouCo bych udělala jinak, kdybych měla zrovna lépe vybavenou spíž a lednicic?

Použila bych kondenzované mléko, ale přidala bych k němu dva velké, smetanové, ale neochucené bílé jogurty. K tomu bych přidala čerstvé rozmixované ovoce. Opravdu dobře rozmixované, aby nám nevznikly ledové hrudky, jako v minulé zmrzlině s jadodami.

Díky sladkému kondenzovanému mléku je směs dostatečně sladká. V kombinaci se sladkým jahodovým jogurtem už byla přeslazená.

Dnes se chystám vyzkoušet zmrzlinu od Ivety Fabešové, citronovou. Na svých stránkách má i jiné zmrzliny a sorbety, tak vyzkoušejte také.

Suroviny

330 ml vody
350 g moučkového cukru
šťáva ze 6 citrónů

Postup

Cukr s vodou dáme do hrnce a necháme ho rozpustit. Přivedeme k varu a při mírné teplotě vaříme asi 3 minuty. Odstavíme z plotny a necháme úplně vychladnout. Po vychladnutí přidáme šťávu z citronů, promícháme a dáme ztuhnout do mrazáku. Opět je dobré v nádobě zmrzlinu co půl hodiny promíchat.

Pokud ji máte v tvořítkách na nanuky, tak samozřejmě nemíchám. :-)

Příjemné osvěžení přeje elly.

Reklama