Mravenci milují cukr a veškeré potraviny, proto, pokud budete mít v domácnosti drobky a špínu, těšte se na jejich návštěvu. Čistota je tedy základ a rozhodně je dobrou prevencí. Pokud se ale u vás mravenci objeví a vy si nechcete doma stříkat žádnou chemii, prozradíme vám účinné zbraně, které na ně efektivně zabírají. Vyzkoušejte jednu po druhé a zjistěte, co platí právě na vaše mravence.

Nevadí vám mravenci a doma je dokonce hostíte? Rozmyslete si to, podle studie mohou být přenašeči bakterií a následně i nemocí, které mohou být pro lidský organismus nebezpečné.

649ea80c0b01bobrazek.png
Foto: Shutterstock

Lepicí páska ošálí jen hloupé mravence
První možností je nalepit do zasažených oblastí lepicí pásku, ideálně oboustrannou, na kterou se mravenci nalepí. I ti jsou ale chytří a je možné, že pouhá páska nezafunguje a mravenci se jí vyhnou. V takovém případě na pásku dejte něco, co je přiláká. Buď na ni nasypte cukr nebo ji potřísněte sladkou šťávou. Přilepení je trochu brutální způsob smrti, ale bohužel i tuto past umí mravenci obejít, zvlášť, pokud to na ně zkoušíte už po několikáté.

Vařící voda jako spolehlivý zneškodňovač
Pokud nechcete mravence jen odpudit, ale přímo je zahubit, vařící voda je skvělý pomocník. Není to ale jen tak, budete potřebovat ještě květináč s dírou uprostřed. Ten položte na místo, kde se mravenci srocují nebo jich je na daném místě hodně. Do díry v květináči nalijte horkou vodu a je hotovo. Voda se jen tak nedostane ven a mravence rychle zahubí.

Citrony a ocet
Citrony fungují nejen na odpuzení mravenců, ale i švábů nebo blech. Stačí jen po domě rozmístit půlky citronu nebo vymačkat citronovou šťávu a dát ji do prasklin a rohů, kterými by právě mravenci mohli proniknout. Případně smíchejte šťávu ze čtyř citronů se dvěma litry vody a vytřete touto směsí podlahu. Kyselé mravenci nesnáší, takže budou vědět, že u vás nejsou vítanými hosty. Podobně to bude fungovat i s octem, ten ale nevábně voní, takže bychom dali přednost citronům.

Mravenci nesnášený pepř
Pokud je citron na mravence malé sousto, vsaďte na vyšší kalibr – pepř! Použijte jakýkoliv pepř vcelku, nadrťte ho a nasypejte všude tam, kde se mravenci vyskytují. Tento hmyz pepř úplně nesnáší, takže se můžete těšit, že stoprocentně zabere. Jen si dávejte pozor, pokud máte domácí mazlíčky, nemusel by jim udělat dobře. V takovém případě pepř dejte do textilního pytlíku, na mravence zabere a vašim zvířecím miláčkům neublíží.

Sůl mravence odpudí i zneškodní
Chcete mravence odehnat, zabít všechny přítomné a upozornit i ty budoucí, kteří by chtěli zamířit k vám domů? Sůl je spolehlivým pomocníkem. Nasypte sůl na mravence, sežere je. Dále sůl umistěte kolem domu a všude, kudy by se k vám mohli chtít dostat.

Zdroj: autorka článku, dewolf, pasti, healthline, studie

Čtěte také:

Reklama