Milá redakce Žena-in!

Píši Vám, protože mě štvou mravenci, a já nevím, jak dál. Bydlíme v prvním patře panelákového domu. Už dva roky každé jaro až léto bojujeme s mravenci, škvory a podobnou havětí. Na škvory už jsem ničitele našla ve formě ořechových listů, které jsem pokladla do spíže a na parapety. To je odpuzuje. Ono není nic příjemného, když vidím škvora, který právě leze v posteli mého 3letého syna. Kdyby mu vlezl do ucha, tak nevím!

A teď ti mravenci. Zkoušela jsem babské rady - kypřící prášek, jarovou pěnu, lafarex na mravence, a nic. Prováděli u nás deratizaci, ale na faraony. Také mi nezabrala návnada na venkovní mravence. Tyto návnady měly zneplodnit královnu a mravenci zmizet. Aspoň vím, proč nic nezabírá, protože nemáme ani faraony, ani klasické černé mravence, ale křížené, černá hlava a zadeček, zbytek rezavý.

Na bytovém družstvu mi dali návnadu, která způsobila, že mám mravenců ještě víc, a nějak zrychlili, jsou abnormálně rychlí! Nevím, jak s nima dál. Malý se vzbudil, že ho něco štípe, a chudák
byl celý posázený mravenci!

Už toho mám dost, zavolám k nám hygienu a je to. Na bytové správě mi řekli, (platíme 600 měsíčně do fondu oprav - je zde 120 bytů), že je to náš problém, že máme díry pod parketama, kudy vidím až do sklepů pod námi. Prej si máme vytrhat parkety a vybetonovat podlahu a dát novou! Což je v řádů několika tisíců! A jelikož mám 2 děti, splácíme hypotéku, tak na to není.

Prosím tedy o radu čtenářky, zda mají nebo měly podobný problém a jak ho řešit. Potřebuju ty potvůrky mravenčí dostat z bytu! Nelezou mi na drobky, lezou jen v koupelně na záchodě a v dětském pokoji! I když jsem některé díry zaspárovala, stejně jsou tu a nedají mi spát.

Je nepříjemné, když chci koupat 9měsíční dceru a 3letého syna, že napřed musím zamést a utopit mravence a pak něco dělat. Ale už mám bojový plán alespoň na bytové družstvo. Vím, že musejí sjednat nápravu, i když jsme byt odkoupili, musejí byt dát do obyvatelného stavu. Je jich tu stovky (těch mravenců), nikdo nic nedělá.

Tak ty mravence topím do sklenky od okurek, natáčím na kameru. Chci zajít na bytové družstvo, ukázat jim to, dát jim čas na to, aby něco podnikli, nebo jim dám nůž na krk, že zavolám hygienu! Nebo druhá verze, budu sbírat mravence, nezabiji je, ale vypustím je přímo na družstvu, když tvrdí, že je to náš problém, třeba to bude potom problém i jejich.

S pozdravem

Michaela