karas

Soutěž Mr. Czech Republic se uskutečnila poprvé 11. 2. 2010 v klubu Solidní nejistota v Praze. A jejím prvním vítězem se stal Josef Karas z Obrnic u Mostu. Bývalý úspěšný desetibojař, dnes sportovní konzultant, se 11. března vypraví do jihokorejského Soulu, aby se pokusil stát se Mr. World.

Tu pořádá stejná organizace, díky níž se každý rok koná Miss World a od které získala ředitelka České Miss Michaela Maláčová na konci letošního ledna licenci na mužskou soutěž krásy.

A my vám hned za čerstva přinášíme rozhovor s tímto krasavcem:

Jak Vás napadlo se přihlásit do soutěže?
karasO soutěži Mr. Czech jsem se dozvěděl od rodiny. Původně jsem neměl v úmyslu soutěže se zúčastnit, především proto, že jsem na takový druh soutěže starý. Nakonec jsem se ale rozhodl, že to zkusím. Žádné vítězné ambice jsem ale neměl.  

Připravoval jste se na ní nějak?
Jelikož jsem ještě den před soutěží vypadal trochu jako „zálesák“ – dlouhé vlasy i vousy – nechal jsem se ostříhat a oholil jsem se. Moc času na další přípravu však nezbývalo.

Která disciplína Vás nejvíce bavila a která obtěžovala?
Celá soutěž probíhala ve velice dobrém duchu. Většina kluků byla pohodových a výborně jsme se pobavili. Žádná z disciplín mi nevadila. Pouze když mě porota požádala, abych něco zazpíval, trochu jsem se zapotil. V tu chvíli jsem si nemohl vzpomenout na jakoukoliv písničku, měl jsem úplný blok. Naštěstí Phil Collins to zachránil.

karasExistuje při soutěži krásy mezi muži také taková rivalita jako mezi dívkami?
Nevím přesně, jak to chodí mezi dívkami, ale mám takový pocit, že mezi muži taková rivalita není. Dívkám jde opravdu o hodně, soutěž tohoto typu jim může pomoci nastartovat kariéru. Proto to asi vnímají trochu intenzivněji než muži. Navíc v Čechách je tolik krásných dívek, že se ani nedivím rivalitě, která mezi nimi panuje.

Pocity vítěze? Jak probíhala oslava?
Oslava byla velmi mírná. S několika kamarády jsme si zašli na pivo a víceméně jsem byl celý večer hlavním terčem vtipů. Ale vše beru sportovně. S rodinou jsem se ještě neviděl, plánujeme však společný přípitek. 

karasCo se pro Vás po soutěži změnilo?
Musím říci, že v tuto chvíli je v mém životě více aktivit i povinností než před soutěží, stále se to ale dá v pohodě zvládat. Je to šance, kterou již nedostanu, a tak se všemu nyní plně věnuji. Člověk se musí na sto procent chopit těch několika možností, které mu štěstí přeje. Jinak bych byl sám proti sobě.

Jaké ohlasy jsou mezi vašimi přáteli?
Kromě toho, že si ze mě trochu utahují? Berou mé vítězství s rezervou a přejí mi ho.

Nestouplo vám vítězství do hlavy?
Když něco takového přijde, tak to člověk musí brát i trochu s humorem a nadhledem. Samozřejmě beru soutěže Mr. Czech a Mr. World vážně. Kdybych si to ale nechal vstoupit příliš do hlavy, rodina a kamarádi by mne hned vrátili zpět na zem.

karasJste stejně chytrý jako krásný?
Touto otázkou jste mne opravdu zaskočila a nerad bych se k ní osobně vyjadřoval. Domnívám se, že to je především na posouzení ostatních lidí.

Máte přítelkyni? Budete ji také měnit stejně jako naše Miss?
Mám známost a žádné změny v mém osobním životě neplánuji. Jsem šťastný, že mám kolem sebe rodinu a kruh blízkých kamarádů, kterým věřím, a jsme navzájem zcela otevření. Teď nemám opravdu důvod cokoliv měnit. Jsem si ale vědom faktu, že život občas věci mění bez toho, aby se o to člověk nějakým způsobem zasadil.

Dostáváte s novým titulem i nabídky od dívek?
Žádné nabídky jsem zatím nedostal.

karas

Jak se chystáte na cestu do Soulu? Co si od toho slibujete?
Připravuji se hlavně fyzicky. Chodím každý den trénovat – podobně jako při atletické průpravě na podzim. Učím se také trochu korejsky, abych si byl schopný například objednat jídlo nebo poděkovat. Vypadá to, že součástí soutěže bude i volná disciplína, takže právě vymýšlím, co to bude.

Jak sebe vidíte za pět let?
Doufám, že budu lehce prošedivělý a vousatý otec alespoň dvou dětí. Co se kariéry týká, tak nyní tvrdě pracuji na tom, abych tou dobou již byl úspěšným hercem/modelem, podnikatelem nebo lékařem. Možná se mi i podaří uspět ve všech těchto oborech.

Líbí se vám Josef? Chtěly byste mít za partnera muže, který vyhrál v soutěži krásy?

Reklama