Sýr mozzarella se těší v Česku stále větší oblibě a přispívá k tomu svými výtečnými produkty i značka Galbani. Přináší svěží jemnou chuť mléka a příležitost užít si slunnou Itálii přímo na talíři. Mozzarella Galbani je vhodná pro studenou i teplou kuchyni, pro kuchaře začátečníky, zkušené labužníky i experimentátory. Je bez umělých konzervantů a navíc obsahuje zdraví prospěšné látky jako vápník a fosfor.

Mozzarella Galbani

Původ sýru mozzarella sahá do 17. století, kdy vznikl v oblasti Kampánie. Čerstvost a chuť tohoto mléčného výrobku zrozeného pod sluncem jižní Itálie si brzy podmanila gurmánské jazýčky Italů a sýr mozzarella se stal jedním z nejreprezentativnějších výrobků italské gastronomické kultury.

Značka Galbani je tradiční italská potravinářská firma s bohatou historií. Byla založena v roce 1882 Egidiem Galbanim a jeho otcem. Brzy se stala předním výrobcem italských sýrů vůbec a symbolem kvalitních čerstvých mléčných potravin. I proto je Mozzarella Galbani nesporným lídrem trhu a nejvíce konzumovanou mozzarellou v Itálii.

Mozzarella získala své pevné místo i v české kuchyni. Její kouzlo a přitažlivost tkví ve spojení lahodné svěží mléčné chuti, jednoduchosti použití a kousku Itálie v každém jejím soustu. S mozzarellou si může každý v kuchyni vyhrát, ať profesionálové nebo kuchaři začátečníci.

Kulinářský tip

Klasikou, která přijde vhod při každé příležitosti a je téměř povinností ji někdy v životě vyzkoušet, je salát Caprese. Je jednoduchý na přípravu, ale i přesto se jedná o malou kuchařskou maturitu. V Itálii má každá rodina na tento salát vlastní recept a u každé z nich může chutnat jinak. V čem je tajemství stále stejného, a přesto jiného salátu, nikdy nikdo neprozradí.

Ingredience jsou však neměnné:
Mozzarella Galbani, čerstvá rajčata, čerstvá bazalka, olivový olej, pepř a sůl.

Základní postup přípravy:
Mozzarellu nakrájíme na plátky. Čerstvá rajčata omyjeme a nakrájíme na stejně silné plátky jako mozzarellu. Střídavě jimi pak poklademe talíř. Přidáme několik lístků čerstvé bazalky, osolíme a opepříme, zakápneme olivovým olejem. Doba přípravy je cca 10 min.

Mozzarela Galbani je vhodná pro studenou i teplou kuchyni. Do salátů i pro zapékání, na pizzu i jen tak na kousek opečeného toustu jako rychlá svačinka. Lze z ní rychle a jednoduše připravit chutné a zdravé jídlo pro dospělé i děti. Je zároveň ingrediencí, která povzbudí vaši fantazii a přinese na váš stůl potěšení a dobrou náladu, tak typickou pro prosluněné italské regiony. Oblíbí si ji všichni ti, kteří milují italskou kulturu a kuchyni, rádi poznávají nové a nebojí se experimentovat a vybočit z každodenní rutiny. Navíc obsahuje zdraví prospěšné minerály vápník a fosfor.

Mozzarella Galbani je v Česku k dostání v baleních po 125 g, v praktickém formátu po 3 kusech (3x 125 g), dále jako Mini mozzarelly v moderním balení „stand-up“ nebo jako Maxi ve tvaru válečku o hmotnosti 200 g.

Mozzarella Galbani

Galbani Mozzarella 125 g

Standardní balení mozzarelly oceníte hlavně při přípravě rychlé lahodné svačinky. Stačí nakrájet na plátky, položit na toust, přidat trochu zeleniny a zakousnout se do svěží mléčné pochoutky.

Doporučená cena je 26,90 Kč.

Galbani Mozzarella Maxi

Galbani Mozzarella Maxi má inovativní tvar válečku, který zajistí stejnoměrné plátkování. Snadno ji nakrájíte na perfektní pravidelné plátky, které oceníte zejména při přípravě chutného salátu Caprese (rajčata, mozzarella, bazalka, olivový olej).

Doporučená cena je 42,90 Kč.

Galbani Mozzarella Mini

S Galbani Mozzarellou Mini si užijete zábavu při přípravě vašich salátů. Malé třešinky dodají salátům svěžest a hravost. Překvapte svou rodinu a přátele delikátními chuťovkami a servírujte kuličky Galbani Mozzarella Mini s bylinkami a s různě ochucenými dipy. Praktické snadno otevíratelné balení o hmotnosti 150 g obsahuje 20 ks mini kuliček sýru mozzarella.
Doporučená cena je 37,90 Kč.

Galbani Mozzarella Light

Galbani Mozzarella Light, novinka na českém trhu, má plnou chuť a obsahuje pouze 9 % tuku. Je ideální součástí zdravého a vyváženého stravování. Můžete ji použít jako lehčí variantu klasické mozzarelly.

Doporučená cena je 26,90 Kč.

Mozzarellu Galbani lze zakoupit v běžné obchodní síti. Uchovávejte při maximální teplotě + 6 °C.

Galbani - kvalitní tradiční sýry

Značka Galbani kombinuje tradici s novými technologiemi, zajišťuje maximální kvalitu, přičemž stále zachovává své tradiční receptury. Základním konceptem je pro značku Galbani kvalita, která je jedním z hlavních strůjců jejího úspěchu v Itálii i v Evropě.

Reklama