Kdo by nechtěl mít tak okouzlující řasy jako z reklamy? Že by byly umělé?
Jasně, běžně se s nimi setkávám v divadle, kde si je s obdivuhodnou rutinou nalepují operní subrety a ještě častěji baletky. Ale v civilu?

Je známo, že Marilyn Monroe si lepila pár umělých řas do vnějšího koutku oka, a to jí propůjčovalo onen svůdný vlahý pohled. V šedesátých letech se prý běžně nosily i na den a byly velkým hitem. Vzhled mrkací panenky s obrovskýma nevinnýma očima patřil k tehdejší image stejně jako minisukně. To znám z vyprávění mojí kamarádky-pamětnice, které tehdy bylo sladkých sedmnáct, a každé ráno si lepila umělé brvy na ty své, pusu natřela na bledo, vlasy natupírovala do výšky a vyrazila. Vůbec si nedovedu představit, že bych tak vylezla na ulici.
No, byla jiná doba, takže kdo ví?

Ale jak tak koukám, ani dnes to není nic až tak neobvyklého. Dají se běžně koupit v lepších parfumeriích, dokonce se třpytkami, umělé, ale i z pravých vlasů.
Dokonce existují i takzvané trvanlivé řasy, které se nalepují speciálním lepidlem jednotlivě nebo v malých svazečcích těsně na okraj víčka a dají se nosit i pět týdnů. Tak to mrkám na drát!
Jsou odolné vůči vodě, můžete se s nimi sprchovat i mýt vlasy. Můžete si je nalepit sama, ale chce to asi pevnou ruku, takže je lepší se svěřit kosmetičce.Tak nevím, v mém okolí asi nikdo takto zhuštěné řasy nemá, to bych přece musela poznat. A že by si někdo nalepoval ty umělé?
Milé dámy, nevíte, kam se v tom chodí?
Možná do nějakých rockových klubů a snobských diskoték, kde kočky svými prohnaně dlouhými vějíři svádějí na své protějšky.

A co vy, milé ženy-in?
Nosily byste umělé řasy?
Měly jste je někdy „na sobě"

 ?
Jak jste se cítily?
Napište nám o tom.