Ruku na srdce, cloumají vámi občas negativní emoce, a vy se jim nedokážete ubránit?
Neříkejte, že jste se nikdy neutápěla v pocitu sebelítosti, že jste nikdy nevybuchla vzteky, že jste se neužírala závistí? Tyhle nesmrtelné tety číhají stále někde nablízku, aby nám zlomyslně rozleptávaly duši a vyváděly nás z blažené rovnováhy.
Tak abyste neřekly, já se vám přiznám, všechny tyhle mozkožery znám velmi důvěrně.
A s jedním se vám svěřím.

Když pominu, že jsem v dětství někomu záviděla lepší koloběžku a v pubertě nos bez pih, ten opravdový pocit závisti mě popadl až na vejšce. Já, holka z malého města, v nemoderních hadříkách, prostě buranka, vyfasovala parádní exemplář spolužačky. Dceru známého režiséra, pochopitelně suverénní, zcestovalou, olepenou od hlavy k patě západním ohozem, cinkající cingrlátky a vonící exotickým parfémem. Vedle jejího oslnivého lesku se zdál můj zjev ještě ubožejší a ošuntělejší.
To, že neměla talent, mě neuklidňovalo. Naopak, nepovažovalo se to za mínus, protože už od samého počátku nás profesoři ubezpečovali, že jestli tady bude někdo dělat( myšleno kostýmy pro film, televizi a divadla pražská), bude to právě ona.

Časem jsme se skamarádily. Asi proto, že jsem byla v ročníku jediná holka. Blahosklonně ke mně sestoupila ze svého Olympu a já časem nabyla dojmu, že je to upřímné.
Chodila jsem k nim domů, překreslovala její pazgřivé postavičky a pomohla jí s diplomkou.

Po škole jsem šla na oblast, ona dělala filmy, seriály a divadla, a když jsem ji náhodou někde zahlédla, dělala, že mě nevidí. A já byla docela ráda, že nemusím nic předstírat.
A závist? Už není co závidět.
Kariéru? Jsem spokojená s tím, co dělám.
Krásu? Dnes vypadám lépe zase já J
Bohatství? Z osamělosti se nevykoupí nikdo.

A nejlepší recept na závist?
Proměňte ji v motor a snažte se být lepší.

Já vím, radí se snadno a hůř provádí.

A co vaše negativní emoce?
Jak je překonáváte?
Co jste kdy komu záviděla?
Nebo někdo záviděl vám?
Co vás dokáže spolehlivě vytočit?
Jak se uklidníte?
Už jste se někdy litovala?
A co jiné špatné vlastnosti?
Přiznáte se k nim?


Svěřte se, poraďte, napište a budete odměněny dárkem
.

Reklama