Postavy současné i minulé
5cc1ab6d4929bobrazek.png
Diváci Game of Thrones mohou zůstat chladní jako Bílí chodci díky Mountain Dew. Při nejmenším jejich plechovky by měly - pokud je správně vychladíte, ukáží vám jména současných i minulých postav populární série.

Budweiser Metallica
5cc1ab9327b22obrazek.png

91 tisíc stylově černých plechovek připravil v roce 2015 fanouškům populární metalové skupiny Budweiser. Český zákazník se sice nedočkal, slavit ale mohli obyvatelé kanadského Quebecu. Právě v quebeckém starém koloseu totiž Metallica v srpnu 2015 koncertovala a pouze při této příležitosti byly plechovky v prodeji. Přesto, že se pivo nelišilo od klasického Budweiseru, stal se z této edice zajímavý sběratelský kousek. I dnes na něj můžete narazit na eBay, přičemž cena plechovky zůstala umírněná a pohybuje se okolo 40 korun.

Osvěžení pro sportovce i fanoušky
5cc1abad2cd05obrazek.png
Pepsi dala už mnohokrát najevo, že se nebojí na své plechovky sáhnout a jejich design věnovat osobnostem, kterých si váží, případně výjimečným událostem. Loňské 115. výročí oslavila retro edicí s hvězdami populární hudby. Aktuálně na českém trhu nabízí další „limitku“, a to fotbalovou edici, v níž dostali hlavní roli Lionel Messi a Mohamed Salah. Který z útočníků má více fanoušků a který naopak zůstane v regálech, to si můžete ověřit až do konce června i v českých obchodech.

Nejen sportovci patří k hrdinům
5cc1abd50684fobrazek.png

Red Bull Hero, to jsou limitované edice plechovek, na nichž nejčastěji potkáte famózní sportovce. V loňském roce se ale tváří energetického nápoje stal i raper, výtvarník a scénograf Vladimír 518. Red Bull a Vladimír 518 plechovkou oslavili dlouholeté spojení na koncertních šňůrách Red Bull Tour Busu i raperovu třetí sólovou desku Ultra!.

Nejslavnější plechovka
5cc1abee696dcobrazek.png
Plechovky inspirované tvorbou Andyho Warhola uvedla do prodeje americká Campbell Soup v roce 2012 při příležitosti oslavy 50. výročí od představení díla „32 campbell´s soup cans“, tedy „32 campbell plechovek“. Právě Campbell plechovky se staly jedním z nejznámějších děl potomka slovenských emigrantů. V roce 1962 Warhol sice vyobrazoval pouze původní červenobílou plechovku Cambell Soup a plechovky byly ruční malbou na plátno, limitovaná edice se ale inspirovala jeho sítotisky z roku 1965. Ty využívaly širší paletu barev, podobně, jako Warholovy portréty známých osobností. Fanoušci pop-artu si tak mohli dopřát rajčatovou polévku v opravdu originálním balení. Kdo posbíral všechny 4, mohl i něco vydělat. Kompletní set se dnes na eBay prodává v přepočtu za tisíc až dva tisíce korun.

Reklama