Čtenářka Samečka má skvělého tátu, který s ní hrál Člověče nezlob se, karty, sledoval černobílé grotesky. Uměl ale být i přísný... Zato na vnoučata je jako cukrkandl.

První přispěvatelkou k dnešnímu tématu je Samečka. Na svého tátu nedá dopustit...


Milé ženy, matky, dcery,
když se tu nedávno probíralo téma „Maminky“,napsala jsem.  Kdybych dnes nenapsala své vyjádření k tématu „Tátové“,měla bych pocit zrady...

Můj tatínek má totiž, stejně jako maminka, můj velký obdiv a dík za to, že mě vychoval a je pořád tím nejlepším tátou jakého si můžu přát. Letos mu bude sedmdesát let. Nevypadá na to - je to fešák s velkým smyslem pro humor, kterým šíří kolem sebe dobrou náladu.

Nikdy neměl miliony, ale dával mi celý život cennější věc než hmotné statky - dával mi svůj čas. Jako malou holku mě nosíval za krkem, když mě bolely nožičky, držel mi sedlo a pádil za mnou, když jsem se učila jezdit na kole a pak křičel z plných plic : „Jedeš samáááá!“. Hrával se mnou karty, Člověče nezlob se, kostky a maloval mi nádherné obrázky. V televizi jsme sledovali spolu černobílé grotesky. Byl mým velkým fanouškem, trenérem a masérem, když jsem dělala závodně atletiku a z každého titulu a medaile se radoval snad víc než já sama. Před maturitou se mnou seděl v zahradě a zkoušel mě z otázek, ve kterých jsem měla guláš a tvrdil, že to zvládnu. Když jsem přiběhla domů s vyznamenáním, poprvé jsem ho uviděla plakat.

Dnes je pyšným a milujícím dědečkem mých dětí. Nedá na ně dopustit a já mu někdy žárlivě vyčítám, že je na ně daleko benevolentnější než býval ke mně. Říká, že to pochopím později a já mu věřím. Je to moudrý chlap.

Ve většině amerických filmů slyším větu „Miluji tě“. Vyznává se muž ženě,dítě rodičům,rodiče dětem. Můj táta mi nikdy neřekl, že mě má rád. A nikdy mi to říkat ani nemusí. Dobře to vím.

Samečka

Poz. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14.7.2013: Role otce v rodině

  • Vyrůstala jste v kompletní rodině?
  • Jaká je, podle vás, úloha otce v rodině?
  • Myslíte si, že se úloha otce v rodině za posledních řekněme 30 let změnila?
  • Je vůbec v dnešní době (podle vás) otec v rodině důležitý, nebo si pohodově vystačí matky samoživitelky?

Otázek na téma úlohy otce v rodině je strašně moc. Odpovězte na jakoukoli, které vás napadne, byť jsem ji zde nenadhodil. Zajímají mě vaše zkušenosti z dětství, z manželství... Zajímají mě vaše názory! A proč, že jsme vybrali toto téma? Ano, tušíte správně, třetí červnovou neděli budeme slavit Den otců. Věřím, že máte ke svým tátům dobrý vztah a že jim v neděli uděláte nějakou pěknou oslavu! Můžete mi také napsat, co pro svého taťku na neděli chystáte.Pro jednu čtenářku, která přispěje k tomuto tématu, tu mám připravený balíček se sušenkami OREO v hodnotě 200 korun – takový malý sladký dárek. Příspěvky posílejte nejpozději 14.7.2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu...

oreo2

Reklama