Všechny své závislosti nám vylíčila také čtenářka marienka-m1. Patří mezi ně i její manžel.

Hodně štěstí, ať se vám narodí zdravé miminko.


Pěkný zimní den vám všem přeji!

Mé závislosti jsou podobné těm ostatním, co tu již zazněly. Patří mezi ně kávička. Nyní mám období, kdy jsem ji musela omezit na minimum, ale když si svůj šálek dám, náležitě si ho vychutnám. Pokud jedu někam autem (to souvisí s další mojí závislostí - miluju řízení, neznám nic lepšího, než sednout za volant a jet kilometry a kilometry daleko a nechat se unášet krajinou...), musím se někde zastavit a obštědřit se kávou latte. Nejlepší mají na benzinkách KM Prona a Shell :-) Jedu-li na kontrolu k lékaři, rovnou se zastavím v cukrárně a ke zmiňovanému nápoji přidám kousek sladké dobroty.

Mou největší závislostí je můj manžel. Neznám lepších okamžiků, než když se vrací večer z práce, přižene se ke mě, mlaskne pusa, následuje obejmutí a pohlazení mého rostoucího bříška. Večer při usínání se držíme za ruce a v poslední době, kdy se ze mě stává kulička, mám nohu přehozenou přes ty jeho. Když se někdy poškorpíme a já si hraju na uraženou, zažívám opravdová muka, bez přitulení zkrátka neusnu a celou noc sebou házím jako divá.

Také hrozně ráda peču dorty, buchty a koláče. Zásobuji všechny naše rodinné oslavy. Těším se na blížící se Velikonoce a zdobení perníčků.

Mou nejhorší a hlavně nedobrovolnou závislostí se stal stát. Jsem odkázána na to, až si vzpomenou a pošlou mi korunky za neschopnost. Chodí nepravidelně a většinou ke konci měsíce. To, že mám trvalé příkazy a jíst se také musí nikoho moc nezajímá (ještě, že mám hodného a pracovitého mužíčka).

Bohužel mám i zkušenosti s alkoholismem v rodině, ale to je na knihu, ne na článek. Vleče se to již dlouhou dobu a znepříjemňuje nám to všem život. Ale co naděláte, když si alkoholik nechce přiznat, že má problém a odmítá vaši pomoc...

Ať u vás převládají ty krásnější závislosti!

marienka-m1

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Na čem jste závislá?

  • Jste závislá taky na kafi, nebo na něčem jiném (seriály, nakupování, sex...)?
  • Bez čeho si svůj den nedovedete představit?
  • Jak fungujete, když svou závislost nemáte?
  • Vadí vám, že jste závislá, chtěla byste to nějak omezit?

Prosím, příspěvky už neposílejte! Kolem čtvrté hodiny se dozvíte, která z vás za svůj příspěvek získá balíček výborné kávy CARTE NOIRE.

kafe

Reklama