Krásnou středu Dani a všechny ženy-in.
 
Můj příběh začíná, možná jako většina, v pubertě. Bylo mi 16 a okolo mě zkoušel kouření asi každý. Já však odolávala a říkala, že jenom proto, že je to považováno za moderní, nebudu členem stáda. Člověk míní, pán Bůh mění a i já to ve čtvrtém ročníku před maturitou vyzkoušela. Začala jsem kouřit a bohužel dost aktivně... :-(. Začínala jsem s krabičkou denně a dopracovala jsem se skoro ke třem. Ano, čtete dobře. Ve dvaceti letech jsem pracovala jako dispečerka jedné taxislužby. Byla jsem mladá, bezdětná, a tak jsem dost často dělávala jenom noční, a to třeba týden v kuse. Abych to zdárně přežila, pomáhaly právě cigarety. Jedna má kolegyně mě strašila, že umřu na rakovinu dříve, než se vdám. V jeden moment jsem totiž měla zapálené tři cigarety najednou - první u vysílačky, druhou na toaletě a třetí na lednici.
V té době jsem poznala svého budoucího manžela přes svou nejlepší kamarádku. Začala jsem s jejich partou chodit na fotbal, na různé akce a byla jsem zamilovaná čím dál víc. Když jsem Petře řekla, že jsem se do Honzy zamilovala, odpověděla: ,,To máš smůlu, on nesnáší holky -kuřačky!". Ten den jsem přišla na noční a rezolutně jsem prohlásila: ,,Končím s kouřením!". Asi si nikdo nedokáže představit, jaký výbuch to tam vyvolalo. Neodradilo mě to, rozkouřenou krabičku jsem mrskla do koše a zaťala zuby. Já to dokážu!
Dokázala jsem to, i když byla to krušná doba. Dokonce má maminka po mně asi tři týdny od mé poslední cigarety hodila krabičkou Peter s tím, ať si zapálím, že jsem protivná, nevrlá a vzteklá. Odolala jsem a po čase byla v pohodě. Honzu jsem získala, za čas jsme se vzali a po 5ti letech se nám narodil syn. V té době již můj manžel kouřil, ale mně to nevadilo, měla jsem pevnou vůli. Nic však netrvá věčně a náš vztah začal po osmi letech brát za své. Nakonec přišel rozvod, nervy a s tím opět cigarety. Stydím se, nicméně jsem
se vrátila k nikotinu.
Po rozvodu jsem se snažila dát svůj život dohromady. Nebylo to jednoduché a cigarety byly dobrou berlou na určitý čas. Pouze však do doby, kdy se na obzoru objevil opět chlap. Ano, zase jsem přestala s kouřením kvůli chlapovi, který nechtěl mít pocit, že líbá popelník. V září to bude rok, co nekouřím. Sice nám vztah dost hapruje a možná ani rok nepřežije, ale jedno vím jistě. Tentokrát to už těmi tabákovými tyčinkami řešit nebudu, už ne... !!! Zjistila jsem, že když si jdu třeba zahrát squash, vybiji ze sebe vztek a trošku zmírním tu bolest a smutek a ještě udělám něco pro své zdraví.
 
Hodně sil všem, kteří také bojují s tímto zlozvykem.
 
Jacquelline
Milá Jacquelline,
přála bych vám to nejlepší. Ať váš vztah ale dopadne jakkoliv, vydržte, buďte na sebe hrdá a jděte si radši zahrát ten squash... třeba tam do třetice potkáte toho pravého...
Reklama