Váš magazín vyhlásil Víkend Spřízněných duší, a tak i já toho musím využít a vypsat ze sebe tu nahromaděnou zlobu.

Ostatní ženy a maminy, které Vám asi píšou, si stěžují na své proťějšky, tchyně, mamky, partnery atd., ale já "bohužel" musím udělat výjimku, protože ten, kdo mi každičký den pije krev, je můj tchán. Patřím bohužel k těm lidem, kteří byli natolik hloupí, že si zařídili bydlení společně s rodiči od partnera. Nedala jsem na rady známých, abychom se do toho nepouštěli, že bydlet s tchyní je sebevražda, a zařídili si vrchní patro rodinného baráčku.

S tchyní jsem si ze začátku taky zažila pěkné nervy, ale co mi poslední rok dělá tchán, snad nejde ani popsat! Asi si svým spůsobem za to můžu sama, že jsem to nechala zajít tak daleko... nevím.

Jak už jsem psala, žijeme v jednom baráčku, ale odděleně. Každý máme vlastní vchod, ale k ničemu to není, protože kdykoliv vyjdeme ven, že někam pojedeme, tak tchán nemešká a šmíruje v okně. V nejlepším případě prostě vyjde ven za náma, aby mohl vyzvídat, kam jdeme, kde jsme byli, jestli jsme teple oblečení, kdy se vrátíme atd. Chápu, je to už svým způsobem starý děda a ti asi bývají zvědaví, ale co je moc, to je moc. My si prostě NIKDY nemůžeme někam vyjít, aniž by u toho asistoval. Buď šmíruje v okně, nebo se jde prostě natvrdo zeptat, a to samé se děje, když se vrátíme. Manžel mi vždycky tvrdí, ať si ho nevšímám, ať se nad tím povznesu, ale už to trvá moc dlouho a já mám přece taky jedny nervy.

Teď jsem doma na mateřské s mimčem a bohužel tchán je doma na nemocenské. Jen co jsem přijela z porodnice, tak se mi každé ráno nakeroval do bytu a odcestoval k sobě až kolem oběda. Asi zapomněl, že taky potřebuju kojit a spát a dělat prostě jiné věci, než se mu jen věnovat. Prostě se ho nešlo zbavit.......

To je asi tak vše. Nejhorší na tom všem je, že se děda už asi nezmění a já se z toho asi zcvoknu. Takže i tchán dokáže být někdy horší jak tchyně.

Pa pa breberka

 

Milá breberko,

někteří starší lidé mívají občas těžko stravitelné zvyky. Asi Ti opravdu nezbyde nic jiného, než se nad to povznést. Zkus se na to dívat s trochou humoru. Třeba se sázejte s manželem, kde tchána potkáte – jestli už na schodech, nebo až před domem… A klidně pak před ním říkejte, kdo vyhrál sázku. Dělejte to hezky, jemně, vesele, bez náznaku ironie. Myslím, že časem se tchán toho zlozvyku zbaví. A když ne…tak si holt říkej, že jsou horší věci.

Co se týká návštěv – pokud to přehání a neví, kdy má odejít, řekni mu, že potřebuješe něco dělat, jít ven..cokoli. Na tom nic není. Nemusíš tiše trpět jeho přítomnost. Nezapomeň - je to chlap a jako takovému mu nějaké věci prostě nedocvaknou. :o))

Neboj, zvládneš to. Držím Ti palce.

Všem čtenářkám přeji krásné nedělní odpoledne

Reklama