Komu by se zdála botanická zahrada v Praze Tróji a její Motýlárium plné tropických krasavců z ruky, a kdo bydlí na severu naší republiky, ten má jeden „dům motýlů“ vlastně skoro za domem. V německém Jonsdrofu, asi 10 km od Žitavy.

Jede se sem moc hezky.

Silnice upravené s německou důkladností a velmi malebné, čisťoučké vesničky s malými plůtky, bohužel tolik esteticky odlišné od místa, kudy budete překračovat hranice.

Nebo alespoň kudy jsme jeli my minulý týden.

V každém případě, jestli mohu doporučit třeba nedělní výlet, je cestou opravdu nač se dívat. Tedy na té německé straně. I když, na té české poletuje také mnoho zajímavostí…

Sednou si vám na ruku!

m

¨t

Tropická expozice motýlů v Jonsdorfu byla otevřena v roce 2004, takže je poměrně mladá. V pavilonu, který se tak trochu podobá cirkusovému stanu, můžete vidět na 300 motýlů, kteří se pohybují mezi palmami, banánovníky a břečťany.

hNádherní motýli si vám klidně sednou na ruku, což je pro člověka, který má tenhle romantický druh hmyzu v oblibě, velmi příjemný zážitek.

K vidění tu jsou všechny stádia vývoje motýla a také malé křepelky, které vám volně pobíhají pod nohama.

Celá atmosféra je moc příjmená.

V prvním patře budovy jsou pro změnu moderní terária s plazy, pavouky, jedovatými žabkami pralesničkami a u vstupu vás zaujme mořské akvárium.

Až budete odcházet, osloví vás možná také obchůdek se semeny tropických rostlin.

Motýlí dům Jonsdorf je otevřený celý rok od 10 do 18 hodin.
Dospělí zaplatí 4,50 € a  pro děti od 3 do 16 let je vstup za 3 €.  
Při plánování areálu a domu mysleli Němci také na tělesně postižené.

Součástí Motýlího domu je také kavárna s jídelním lístkem, který je i v češtině.

Okolo celého objektu je krásný park s jezírky a malým vodopádem.

Opravdu příjemný výlet!

Reklama