Opravdu zvláštní příhoda se stala čtenářce Datuře, která od té doby věří, že existuje život po životě. Hlavní roli v Datuřině příběhu hraje mrtvý kamarád a prazvláštní motýl...

Přečtěte si vyprávění čtenářky Datury k dnešnímu tématu a možná uvěříte, že existuje život po životě...


Nevím, jestli můj příspěvek tak úplně zapadne do dnešního tématu, pro mě to tajemno je. Měli jsme kamaráda, který nám v životě hodně pomohl, a měli jsme ho rádi. Nikdy nemarodil a z doktorů měl hrůzu. Když mu začalo být špatně od žaludku, dal si prášek nebo kapky a to bylo tak všechno, co byl ochotný udělat. Naposled u nás byl někdy koncem května. Zase mu bylo špatně, tak ani témata hovoru nebyla zrovna veselá. Probírali jsme život po životě a navzájem jsme si slíbili, že ten, kdo zemře první, dá těm ostatním nějaký, způsobem vědět, že něco existuje. Kamarád věděl, že miluji motýly v jakékoliv podobě, na zdi, na povlečení, na tričku, na fotkách a velkého zlatého jsem pořád nosila na krku. Potom jsme se rozloučili a netušili, že definitivně. V červenci zemřel na rakovinu žaludku.

Dva dny po pohřbu jsme s manželem seděli na zahradě a vzpomínali na něj. Najednou přiletěl krásný motýl a sedl si mi na rameno. Manžel si na zahradu vždycky bere kameru, takže mi ho pohotově natočil na video. Nikdy jsem tak krásného motýla neviděla a to jsem prolistovala dva atlasy .

Tak buď, anebo. Buď splnil kamarád slib a věděl, že motýla tutově nepřehlédnu, anebo to byl nějaký motýlí hybrid. Je to už 9 let a nikdo mi to nevymluví, že přišel splnit, co slíbil. Vždycky sliby plnil. Motýla vyhlížím každé léto, ale víckrát už nepřiletěl.

motyl

Zdraví,
Datura

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 23. března 2012: Setkání s tajemnem na vlastní kůži

  • Setkala jste se někdy s tajemnem?
  • Máte nějaký vlastní strašidelný zážitek?

Tak sem s ním! Posílejte mi své příběhy na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání strašidelného dárku, posílejte příspěvky nejpozději 23. 3. 2012 do 15.00 hodin a délka příspěvku ať je alespoň rovna tomuto odstavci, může být ale i delší samozřejmě. Jaký že dárek můžete získat? Dvě z vás dostanou zajímavé strašidelné knížky. Pro jednu přispěvatelku tu mám dva díly Upířích deníků L. J. Smithové - Temné vize Odhalení a Stefanovy deníky Chuť krve z nakladatelství FRAGMENT. Druhou z vás čeká knížka Eden Maguire Krásní mrtví, taktéž od FRAGMENTu a knížka Tři kruté příběhy s novelami J. D. Kočího, J. Hlávky a R. Šusta z nakladatelství EPOCHA.

Krom dárku můžete s tímto strašidelným tématem získat také body do březnového kola Věrnostní soutěže. Rozdělím strašlivý nášup celkem 10.000 bodů mezi pět přispěvatelek nějakým náhodným klíčem.

kniha kniha

kniha kniha

Reklama