model-fb.jpg

Foto: Profimedia

Jeremy Scott patří rozhodně k těm hravějším návrhářům. A aková byla i jeho poslední kolekce na nadcházející jaro, kterou v New Yorku představil pod širým nebem. Šaty plné dětských motivů a pastelových barviček na modelkách přímo zářily.

ztuztuz.jpg

Foto: Profimedia

Z abstraktního pohledu jde rozhodně o jedno z nejsilnějších Scottových děl. Oblečení bylo jasné, optimistické a propracované. Moschino je zábavné a Scott dokázal dosáhnout rovnováhy mezi nepředvídatelným a nositelným. Tak tomu bylo například u proužkovaných hedvábných šatů nebo tvídových souprav v barvě cukrové vaty. Inspiraci můžeme vidět i u chůvy k pohledání Fran Drescher, která nosila ikonické outfity od Franca Moschina.

rtzrz.jpg

Foto: Profimedia

Kromě kolekce na sebe strhly pozornost i modelky. Na mole se objevily například známé tváře jako Gigi Hadid nebo Winnie Harlow, která trpí vzácnou chorobou kůže vitiligo. Ale svou premiéru zde měla i černá trans žena na invalidním vozíku, která se přehlídky zúčastnila poprvé v životě. 

rert.jpgFoto: Profimedia

Aaron Rose Philip, jak zní její celé jméno, je na vozíčku od malička. Na módním mole se ukázala ve žlutém obleku. „Doufám, že tohle je začátek změny, která bude inspirací a umožní dalším mezinárodním značkám zahrnout lidi se zdravotním postižením do svých kampaní a normalizovat to,“ uvedla Aaron Rose Philip.

Umělecký ředitel značky Jeremy Scott chtěl na mole ukázat nejen svou novou kolekci, ale také poselství pro reprezentaci rozmanitosti. „Měl jsem příležitost započít kariéru mnoha mých oblíbených modelek a múz. Jsem rád, že to samé mohu dnes udělat se superstar, jakou je Aaron Rose Philip,“ napsal na svém Instagramu.

rttzrt.jpg

Foto: Profimedia

Zdroje: Vogue, Fashionista, Instagram Jeremyho Scotta, News in 24