RyorPro kosmetické účely je využívali již starověcí Egypťané, Řekové a Římané. Kosmetika prostě miluje mořské řasy, v čem tedy spočívá jejich účinek a nejedná pouze o módní trend?

Mořské řasy jsou symbolem života a nejdůležitějším přírodním bohatstvím všech oceánů. V moři jich žijí stovky druhů. Najdeme je ve velkých hloubkách i těsně pod hladinou. V mořských hlubinách fungují jako plíce moře, neboť zde produkují kyslík nezbytný pro dýchání mořských živočichů. Jejich vlastnosti ovlivňují podmínky, ve kterých žijí. Určitě nejtěžší pro život to mají řasy, které se vyskytují těsně pod hladinou. Často se ocitají mimo vodu a jsou vystaveny prudkým změnám teplot. Žijí v permanentním stresu způsobeným prudkým slunečním zářením a extrémní dehydratací. Pro přežití si vytvářejí ochrannou vrstvu s vysokým obsahem životodárných látek, které zaujaly moderní kosmetickou vědu.

Mořské rostliny nejsou zatížené cizorodými látkami a najdeme v nich mnohonásobně víc kosmeticky i nutričně významných látek než rostliny suchozemské. Obsahují všechny stopové prvky, které se nacházejí v mořské vodě - měď, chrom, zinek, selen, železo, mangan, jód a dokonce ve velmi malém množství i zlato. Jsou bohatým zdrojem proteinů, aminokyselin a vitamínů jako kyselina listová, vitaminu C a celé skupiny vitamínů B.

Ptáme se paní Evy Štěpánkové, zakladatelky české kosmetické firmy RYOR, které přípravky z mořských řas by nám ona sama doporučila.

Jak už bylo řečeno, mořské řasy jsou pro každého výrobce kosmetiky něco jako sázka na jistotu. Působí- li zvnějšku, mají stimulační, zpevňující, hydratační, vyrovnávací a detoxikační účinky. Jsou zdrojem vysoce koncentrovaných látek s regeneračními účinky. Jejich účinek je nezpochybnitelný - hydratace pokožky, oddálení tvorby vrásek, zklidnění, vyhlazení a zvláčnění pokožky. Co víc si přát! Právě proto jsme vytvořili speciální kosmetickou řadu s názvem Mořské řasy.

Ze všeho nejdříve bych zmínila přípravek pro denní ochrannou péči. Proč? V poslední době se hodně hovoří o tom, že se pronikavě snižuje ochranná ozonová vrstva. Už jen běžné působení sluneční záření má destruktivní účinky na kožní kolagen. Víc než kdykoliv předtím je nyní nutné chránit pleť a pokožku před smogem a znečištěným ovzduším. Denní ochranné krémy jsou tedy nezbytné. Proto na prvním místě doporučuji Denní krém z řady Mořské řasy. Účinně chrání pokožku proti vnějším vlivům. Díky vysokému obsahu minerálních látek pleť výrazně zpevňuje. Je určen pro všechny věkové kategorie.

Ryor

Naši pozornost si určitě zaslouží Aktivní krém proti vráskám. Jedná se o dobře vstřebatelný gelový krém, jehož účinek je zaměřen výhradně na omezení tvorby vrásek. Je vhodný jak pro denní ochrannou péči mastné a smíšené pleti, stejně tak jako pro noční regenerační péči normální a sušší pleti.

Dále bych doporučila přípravek s výraznými hydratačními a zpevňujícími účinky Noční krém z řady Mořské řasy. Má protivráskové účinky, obsahuje vitamin krásy a mládí - vitamin E. Je vynikající pro noční regeneraci normální, smíšené, suché a citlivé pleti.

Účinný a lehce vstřebatelný krém je Matující krém obsahují nejen mořské řasy, ale i látky účinně absorbujících kožní maz. Intenzivně hydratuje pokožku, zároveň dodá pleti matný vzhled a působí proti vzniku rozšířených pórů. Vyhovuje jak mastné, smíšené i aknózní pleti.

Dobře víme, že dekolt, stejně tak jako krk a ruce nejlépe prozradí věk ženy. Rozhodně proto vyzkoušejte Vypínací a zpevňující fluid. Obsahuje vysokou koncentraci extraktů z mořských řas, rostlinné proteiny a extrakt z asijské rostliny Centella asiatika Aplikuje se denně ráno i večer na partie obličeje, krku a dekoltu. Dochází k okamžitému vyhlazení a postupnému zpevnění pleti.

Nevíte, jak správně pečovat o pleť? Navštivte bezplatnou on-line kosmetickou poradnu na www.mujryor.cz.

Více informací najdete na www.ryor.cz

Reklama