Milá Jindřiško,

vítám Vás po dovolené opět v české džungli.
Těším se na Váš cestovní seriál o  Samos, neboť i já jsem nadšeným cestovatelem a zajímají mě místa, která nejsou až tak notoricky známá. Mé cesty teprve do Řecka povedou, nechť jsou Vaše zápisky z cest pro mě inspirací.

Nejdále od domova jsme byli na svatební cestě v Keni, cca 40 km severně od Mombasy, kde se nachází středisko hotelů African Safari Club. Dovolená  to byla jedinečná, na které jsme si užili šnorchlování u korálových útesů, safari v  národním parku východní Tsavo, a protože jsme se seznámili s místními domorodci, vzal nás jeden do vesnice, kde nám ukázal místní a jejich život.
Ten obrovský kontrast přepychu a bídy mám pořád přes sebou.

Letos se chystáme do Chorvatska.
Manžel tam ještě nebyl, já už několikrát, když jsem byla malá. Naši tenkrát dostali devizový příslib, protože jsem byla pořád nemocná. Moře mě tenkrát "uzdravilo", a proto se tam ráda vracím. Zvolili jsme trochu netradiční cestu, a to autovlakem, který vyjíždí z Prahy a jede do Splitu. V Brně naložíme na rampu auto a odpočatí ve Splitu budeme pokračovat do Drveniku. Zmíněný Jadran Express byl přetřásaný v mnoha internetových diskuzích, chválen i haněn. Tak jsem zvědavá, jak se osvědčí nám.

A že jsou lidé tady nepříjemní, neumí se uvolnit, zahleděni do sebe, agresivní bez jakékoliv snahy  o úsměv na tváři? Ano, souhlasím s Vámi. Mě to také vždy rozhodí, než se adaptují na místní mentalitu zpět, a mrzí mě to. Čím to je ? Nevím, životním stylem, politickou situací, počasím nebo jen tím, že nechtějí ?? Nevěště hlavu a netrapte se tím, oni za to nestojí.

Krásný den a přívětivější okolí přeje Silvie Vaculíková alias zazik


Mnohokrát děkuji za krásný příspěvek.
I nás moře uzdravilo, já přestala kašlat a dcera je po dlouhé době bez rýmy. Blahodárné ovzduší a slunce dělá své, hravě předčí všechny drahé pilule a medicíny z lékáren. 

A jsem ráda, že má někdo stejný dojem z rozdílu mentalit. Adaptovat se po příjezdu z dovolené je nelehký úkol, právě se s ním peru...

*zazik dostává Fa spray - možná se bude hodit v Jadran Expressu*

Pište i vy své letní zážitky a plány na dovolenou

redakce@zena-in.cz

Reklama