U nás asi nejvíc mláďátek bylo, když se morčici Trible narodila čtyři malá, hezká morčátka. Fotku všech bohužel nemám, ale nějaké přece jen jsou... nejprve jsme se marně těšili, že budou mladé - i když to ze začátku vypadalo strašně nadějně, tak bohužel nakonec se ukázalo, že to horní morče je samička a nejde jí o zachování rodu, ale o to, aby nemusela ležet na tvrdém... ale postupně se přece jen nějak zadařilo a v naší kleci běhali čtyři malincí, roztomilí hlodavci.

A protože mamina nestíhala, byl do výchovy zapojen i tatínek - sháněl potomky čumáčkem do houfu, učil je běhat a taky přeskakovat přes překážky, když nutně potřebovali proniknout do jiného prostoru, než jim byl vyhrazen.

Zajímavé bylo, že maminka je učila úplně jiné věci - hlavně jak si sehnat potravu, když jim náhodou zlí lidé dali něco jiného, než na co měla morčátka zrovna chuť... pár foteček ze života morčecí rodinky posílám - na té poslední je vidět, jak se synáček od své vypečené matinky učí krást seno z krabice...

Pajda


Uááá :). Ti jsou sladcí :). Tak přesně takových malých chlupatých koulí jsem mívala spoustu :). Děkuji za povídání i za fotky :).

redakce@zena-in.cz