Kdyby vás náhodou zajímalo, proč už se zajíc nekamarádí s hyenou, tak je to proto, že mu hyena sežrala maminku. Tedy alespoň to tvrdí jedna z pohádek v knížce Pohádky z jiných světů Projektu MEDELA. Ve foyer smíchovského Palace Cinemas z nich tuto sobotu četli například herci Petr Vacek a Ljuba Krbová.

V improvizovaném polštářovém hledišti bylo narváno nejen dětmi, ale i jejich rodiči. A abyste si nemysleli, že Pohádky z jiných světů jsou pouze morbidní, vězte, že jsou hlavně poučné. V jedné z dalších pohádek se například vypráví o tom, jak se do statkářova domu vrátilo štěstí, protože si přál, aby jeho rodinu neopustila svornost, a kde je svornost, tam přece musí být i štěstí...

Kromě některých méně známých českých pohádek v knížce najdete pohádky z Čečny, Guatemaly a Keňi. Zakoupením knihy tak přispějete na charitativní projekty v těchto zemích. Jak jsme se dozvěděli od moderátorky Lejly Abbasové, přispět můžete i zakoupením malovaného koně, na kterých závodily známé osobnosti před letošní Velkou Pardubickou a které namalovali známí čeští malíři a ilustrátoři. Jejich dražba probíhá ZDE!

O Projektu MEDELA se dozvíte více ve článku: Medela Lejly Abbasové pokračuje

Pořídíte si poučné Pohádky z jiných světů? A co dřevěného koně?

Reklama