Moravskoslezské Beskydy se nacházejí v samém koutku severní Moravy, z větší části u hranic se Slovenskem, z menší části u hranic s Polskem.
Jsou známé především pro svou krásnou přírodní krajinu, kterou můžete navštívit v kterékoliv roční období. Vždy tady najdete bohatou nabídku kulturních, sportovních i společenských programů, řadu ubytovacích zařízení a výborných restaurací.

Dopravní dostupnost
Dopravní dostupnost podhůří i hor Beskyd je velice dobrá. Je to i proto, že se zde nacházejí důležité hraniční přechody. Územím Beskyd vede několik důležitých silnic. Ve směru od Ostravy, Olomouce i od Zlína jsou silnice, které vás dovedou přímo do hor.

V zimě jsou Beskydy vyhledávané především lidmi, kteří milují zimní sporty. Je zde dostatečné množství sjezdovek i běžkařských tras.
Seznam lyžařských středisek a jejich stav najdete tady: http://www.beskydy.cz/info/ski_list.asp

Nejznámějšími a největšími turistickými a rekreačními oblastmi jsou: Visalaje, Bílý Kříž, Bumbálka, Bílá, Kasárna, Pustevny, Radhošť, Rožnov pod Radhoštěm, Pustevny, Soláň, Kohútka.

Bumbálka
Leží v blízkosti hraničního přechodu na Slovensko. Nachází se zde lyžařské středisko.

Bílý kříž
Je rekreační oblast, která se z části nachází na slovenském území. Tady na rozhraní Moravy a Slovenska stojí v malé dřevěné ohrádce bíle natřený kříž, jež dal této oblasti jméno. Najdete zde řadu turistický tras, které vám v létě i v zimě zprostředkují překrásnou procházku. V zimě tady lyžaři ocení dobře sjízdné hřebenovky.

Pustevny
Jsou jedním z nejznámější horských středisek v Beskydech. Nacházejí se asi 4 km od vrcholu Radhoště. Najdete zde lyžařské středisko, lanovku a skokanský můstek. Pustevny jsou křižovatkou turistických cest a také výchozím bodem pro procházku po hřebeni Radhoště. Pro milovníky starých stavení je tady nachystáno překvapení, stará valašská zvonice a vyhlídkový altán Cyrilka.

Soláň
Je holý vrch na hlavním hřebeni Vsetínských vrchů. Soláň je překrásný jak v zimě, tak v létě. Upoutají vás staré dřevěnice a různorodá příroda. Opět je to místo vhodné pro lyžaře i pro turisty. Na své si přijdou i běžkaři. Sníh je na Soláni dlouho do jara.
A ještě jeden malý „klep“. Soláň je oblíbeným lyžařským místem herce Miroslava Donutila. Toho zde můžete potkat téměř každou zimu.

Radhošť
Tento vrchol je známý především díky soše Radegasta a krásné vyhlídce do krajiny.

Chcete-li se o Beskydech dozvědět ještě více, doporučuji vám tyto stránky:
www.beskydy.cz
www.beskydy-info.cz  

Hezký zimní výlet vám přeje